DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Sitenize artı değer katmanıza yardımcı olabilecek SEO taktikleri

Sitenize artı değer katmanıza yardımcı olabilecek SEO taktikleri

Google, günümüzde her konuya kolayca ulaşabilmenin önünü açıyor. Ancak Google’ın sunduğu bu kolaylık, web sitelerinin de arama sonuçlarında ön plana çıkabilme yarışına girmelerine hız kazandırıyor. İnternet kullanıcıları, arama sonuçları arasından genellikle ilk ve son sıralarda bulunan bağlantılara tıklama eğilimi gösteriyorlar. Bu durum da SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmalarına ağırlık vermenin gerekliliğini ortaya koyuyor. Arama sonuçlarında rakip firmalardan farklılaşmada SEO stratejileri geliştirmek büyük önem kazanıyor.

Sayıları her geçen gün artan e-ticaret siteleri, birtakım SEO çalışmaları yaparak arama sonuçlarında farklılaşmaya çalışıyor. Ancak SEO optimizasyonu yaparken doğru adımları atmayan firmaların çabaları boşa gidebiliyor. Zaman ve maddi kaynakların verimsiz kullanılması anlamına gelen bu durumun önüne geçebilmek için ise SEO konusunda bilgi sahibi olmak önem kazanıyor. Ancak e-ticaret sektörüne yeni adım atan pek çok firma profesyonel bir kurumdan destek alabilecek bir bütçeye sahip olmayabiliyor. Bu noktada kendi çabalarıyla etkili bir SEO stratejisi geliştirmeleri gerekiyor.

Peki e-ticaret sitelerinin SEO çalışmalarında izlemesi gereken adımlar nelerdir? İşte internet kullanıcılarının dikkatini çekmenizi sağlayabilecek SEO taktikleri…

Özgün metinler kullanın

Diğer e-ticaret sitelerinden farklı, özgün metinler kullanarak Google arama motorunda üst sıralarda yer alma şansınızı artırabilirsiniz. Metinlerinizde anahtar kelime kullanımına ağırlık vererek arama motorlarının güvenini de kazanabilirsiniz. Ancak yine de anahtar kelime olarak belirlediğiniz bir kelimeyi defalarca metnin içinde geçirmek de fayda getirmeyecektir. Bu nedenle metninizin anlam bütünlüğünü bozmayacak şekilde ve optimum sayıda anahtar kelimeye yer vermenizde fayda var.

Site içi bağlantılardan faydalanın

Deneyimlerle sabit olan bir konu da iç bağlantıların arama motorları açısından web sitesi itibarını artırması. Siz de e-ticaret sitenizde kullandığınız içeriklerde yer alan ve aranma ihtimali yüksek olan kelimelere iç bağlantı vererek e-ticaret sitenizin popülerliğini artırabilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

Video içeriklere önem verin

Önemli sayıda kullanıcı, arama motorlarında “nasıl yapılır?” gibi genellikle ürün veya hizmet kullanımına dair detaylar içeren aramalar gerçekleştiriyor. Detayların en çarpıcı şekilde vurgulandığı arama sonuçlarının ise video içeriklerden oluştuğunu söylemek mümkün. Bu nedenle videolardan faydalanan web siteleri de bu tür aramalarda ön sıralarda yer alabiliyor. Siz de e-ticaret sitenizin SEO çalışmalarında video içeriklerine ağırlık verebilirsiniz.

E-ticaret sitelerinin sayısının hızla arttığı son yıllarda SEO çalışmaları da önemini korumaya devam ediyor. SEO etkinliğini artırabilmek adına uygulanabilecek adımlar da her geçen gün geliştiriliyor. Ancak kullanıcıların ve arama motorlarının güvenini kazanmada donanımlı bir e-ticaret mağazasına sahip olmak gerekiyor. Eğer siz de işinizi internete taşıyarak kullanıcılarınızın beklentisini karşılamak istiyorsanız, hemen IdeaSoft’un ücretsiz demo hesabını inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: anahtar kelimeanahtar kelime yoğunluğuarama motoruArama Motoru Optimizasyonuarama sonuçlarıe-ticaretkullanıcımüşteriözgün metinlersearch engine optimizastionSEOsite içi bağlantılarvideo içeriklerWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!