DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Yeni bir ürünü satmaya başlamanın 5 yolu

Yeni bir ürünü satmaya başlamanın 5 yolu

E-ticaret sitesi sahiplerinin büyük kısmı belirli aralıklarla satışa sunduklarının arasına yeni ürünler eklerler. Bunlar arasında daha önce hiç kimsenin denemediği ürünler çoğu zaman hem en karlısı, hem de en risklisi olabilir. Yeni olduğu için mümkün olan en çok sayıda müşterilerin ilgisini en hızlı şekilde çekebilmeniz önemli. Peki siz, daha önce yeni bir ürünü sitenize eklerken nasıl bir tanıtım stratejisi izliyorsunuz?

Yeni ürün tanıtımı için kullanabileceğiniz birçok yöntem ve platform var. Kendi e-ticaret sitenizden, çeşitli sosyal ağ platformlarına ve bloglara kadar uzanan birçok seçeneğiniz mevcut. Bu platformların etkili kullanımı yeni ürünlerinizi gözden kaçmasını önlerken, satış potansiyelinizi de en üst seviyeye çıkartmanızı sağlaycaktır.

Gelin bu konuda yapabileceklerinize birlikte göz atalım…

1. Çekici ürün sayfaları hazırlayın

Ürünün bütün özellikleriyle tanıtıldığı yegane kısım ürün sayfasıdır. Bu nedenle potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekebilecek bir sayfa hazırlamanız büyük önem taşıyor. Ürün açıklamalarınız ziyaretçileri ürüne çekebilecek kalitede ve sade bir dille yazılımış olmalı. Uzun ve karmaşık ürün açıklamaları potansiyel müşteriler üzerinde negatif etki yaratabilir. Ürün görselleri sayfayı ziyaret edenlerin ilk baktıkları yerlerden biri olduğu için sayfa tasarımındaki etkisi unutulmamalı. Bu yüzden yüksek kalitede ve ürünü farklı açılardan gösteren fotoğraflar eklemekte fayda var. Ayrıca videolar da özellikle elektronik ürünlerin nasıl çalıştığını göstermek açısından oldukça pratik olabilir.

2. Kullanıcı yorumları çok önemli

Yapılan araştırmalar bir ürün hakkında araştırma yapan kişilerin o ürünü alan kullanıcıların yorumlarına çok dikkat gösteriyor. Yani ürünleriniz hakkında yorum almanız büyük önem taşıyor. Peki daha yeni mağazanızda henüz yeni olan bir ürün için müşterilerinizden nasıl yorum alabilirsiniz?

Bunun için birkaç yöntem var: Ürünü promosyon olarak bazı sürekli müşterilerinize hediye etmek bunlardan biri. Ya da yarışma yoluyla birkaç ürünü kazananlara dağıtabilirsiniz. Bunlara karşılığında ise müşterilerinizden ürünle ilgili yorum istemeniz oldukça kolay olacaktır.

3. Etkili bir satış sloganı

Pazarlamada kısa bir cümle ile müşteri çekebilmek önemli bir beceridir. Bunu başarabilmek için öncelikle bu yeni ürünün özelliklerini iyi kavramanız lazım. Potansiyel müşterilerinizin ürünü isteme nedenleri önemli. Sloganı bunun üzerine inşa edeceksiniz. Müşterileri çekebilecek özellik ürünün markası mı, işlevselliği mi yoksa ucuzluğu mu? Bu gibi sorulara cevap vererek tanıtımlarınızda kullanacağınız satış sloganını seçebilirsiniz.

4. İlgili bir içerik hazırlayın

İçerik pazarlama e-ticarette son yılların en gözde pazarlama şekillerinden biri haline geldi. Yeni ürününüzle ilgili bir içerik birçok potansiyel müşteriyi ürününüze çekebilir. Bu bir blog yazısı ya da fotoğraf ve videolardan oluşan görsel bir içerik veya sosyal ağ sitelerinde hazırlanan bir sayfa olabilir. Potansiyel müşterileriniz için hem bilgilendirici, hem de okuması/izlemesi keyifli içerikler hazırlayarak satışlarınızı kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcılarınızın içeriğinizi paylaşmalarını sağlayıp daha geniş bir potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz.

5. Reklam yapın

Yeni bir ürünün tanıtımı için kısa sürede etkili olacak bir çözüm istiyorsanız ücretli seçenekleri de göz ardı etmemekte fayda var. Ürününüz için birçok farklı mecrada reklam verebilirsiniz. Google’ın, Facebook’un ve diğer sosyal medya sitelerinin reklam servisleri yeni ürününüzü potansiyel müşterilerinize en hızlı şekilde duyurmak açısından çok işinize yarayabilir.

Yeni ürünler bulmak ve onları internet üzerinde satışa sunan ilk site olmak tüm e-ticaret işletmelerinin hayali. Bunu en doğru şekilde yapmak ise işinizi hızlı bir şekilde büyütmenin en etkili yolu olabilir. Fakat bu yeni ürün sitenizdeki tek ürün değilse, aynı anda online mağazanızın diğer ürünlerinin de satışının devam etmesi ve gelirlerinizin artması için ihtiyacınız olan her şeyi IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerinde bulabilirsiniz. Gelin siz de demo hesabınızı bugünden oluşturun ve IdeaSoft e-ticaret paketlerini 15 gün boyunca ücretsiz kullanma şansını kaçırmayın.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiürün yönetimi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!