DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret siteniz yeni yıla hazır mı?

E-ticaret siteniz yeni yıla hazır mı?

E-ticaret sitelerinin satışlarını artırmak için sabırsızlıkla beklediği yılbaşı dönemi geldi çattı. Herkesin sevdikleri için hediye arayışına girdiği bu dönemde, özellikle alışveriş yapmaya fırsat bulamayanlar ve hediye alternatiflerini kolayca karşılaştırmak isteyenler, soluğu her yıl gibi e-ticaret sitelerinde alacak.

Ancak, e-ticaret siteleri için sevindirici olan bu durum yoğun bir yılbaşı hazırlığı gereksinimini de beraberinde getiriyor. Yeni kampanyalar, alışverişi daha hızlı ve kolay hale getirebilecek yöntemler, kullanıcıları daha fazla alışveriş yapmaya yönlendirecek fırsatlar oluşturmak için çeşitli çalışmalar yapmak gerekiyor.

Peki, e-ticaret siteniz yılbaşı çalışmalarının hangi noktasında? Dilerseniz e-ticaret sitenizin yılbaşı hazırlıklarını birlikte gözden geçirelim.

Site tasarımını gözden geçirmek

Bu rengarenk, eğlenceli yılbaşı dönemine girerken, e-ticaret sitenizin de bu duruma ayak uydurması ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilir. Yılbaşı dönemini simgeleyen renklerle donatılmış bir site ziyaretçilerinizi alışveriş yapma konusunda teşvik edebilir. Siz de yeni yıla uygun görsellerle ve yılbaşı temasına uyan detaylarla, web sitenizi renklendirebilirsiniz.

Ancak bu noktada, kullanılan hareketli görsellerin, sitenizi ağırlaştırmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. IdeaSoft’un Akıllı E-ticaret Paketleri ile 140’tan fazla tasarım seçeneğini kullanabilir veya size özel tasarımla sitenizi sorunsuzca diğer sanal mağazalardan farklılaştırabilirsiniz.

Sitenizin çalışma hızını kontrol etmek

Yılbaşına yaklaşırken e-ticaret sitelerinde oluşan trafik, sitenin çalışma hızını düşürebilir; hatta zaman zaman sitenin görüntülenmesiyle ilgili sorunlar oluşabilir. Bu sorunun yaşanmaması için, e-ticaret sitenizin olabildiğince sade bir tasarıma sahip olmasında fayda var. Ama tabi ki eğer e-ticaret sitenizin altyapısı IdeaSoft ise bu konuda dert etmenize gerek yok.

Fırsat ve indirimlerin güncelliğinden emin olmak

E-ticaret sitenizde uyguladığınız indirimlerin, hediye çekleri ve indirim kuponlarının güncelliğini kontrol etmek de son derece önemli bir ayrıntı. Müşterilerinizle, bu kupon ve indirimlerle ilgili tarih konusunda anlaşmazlık yaşamanız yılbaşı dönemi yoğunluğunda sizi zor durumda bırakabilir.

Yalnızca satışa odaklanmamak

Yılbaşı, elbette e-ticaret için satışın zirve yaptığı dönemlerden biri. Ancak, kazanırken aynı zamanda müşterilerinize faydalı olmanız da gerekiyor. Sitenizden alışveriş yapan, yani sizi tercih eden kişilere alışverişlerinde indirim, belli bir ücretin üzerinde ödeme yapanlara küçük hediyeler hazırlayabilirsiniz. Böylece, siz de müşterilerinize yılbaşı hediyesi verebilirsiniz.

Hediye paketleri oluşturmak

Hediye alırken, yılbaşına özel ambalaj kağıdı bulmak zor olabiliyor. Bu nedenle müşterilerinizin işini kolaylaştırmak, aynı zamanda müşteri memnuniyeti sağlamak için bu döneme özel hediye paketi hizmeti de verebilirsiniz.

Hızlı gönderi ve teslimat

Yılbaşı döneminde dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri de ürünlerin teslimat zamanı. Ürünleri zamanında teslim etmeniz önümüzdeki yılın devamında da satışlarınızı etkileyecek bir durum olabilir. Bu nedenle teslimatı, taahhüt ettiğiniz süre içerisinde gerçekleştirmeniz son derece önemli.

Siz de e-ticaret sitenizi yılbaşına hazırlamak ve fırsat dolu dönemi kaçırmadan kazanmaya başlamak istiyorsanız hemen ücretsiz IdeaSoft demo hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticaret İşletmeciliğiÖzel günler
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!