DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret siteleri Vine uygulaması ile satışlarını nasıl artırıyorlar?

E-ticaret siteleri Vine uygulaması ile satışlarını nasıl artırıyorlar?

​Çok taze bir video paylaşım uygulaması olan Vine, belki de kimsenin beklemediği bir hızla popüler oldu. ‘Videonun Twitter’ olarak da nitelenen Vine kısaca; iOS cihanızla (iPhone, iPod Touch veya iPad) 6 saniyelik video klip çekip Facebook ve Twitter’da paylaşabildiğiniz bir platform olarak tanımlanabilir.

Bugün Twitter’ın pazarlama amacıyla oldukça yoğun ve verimli şekilde kullanıldığı e-ticaret sektöründe Vine’ın da etkisinin oldukça yüksek olduğu şimdiden görülebiliyor. Üstelik pek çok büyük perakende ve e-ticaret firması Vine üzerinde ilgi çekici denemeler yapmaya başladılar bile.

İşte size de Vine ile e-ticaret sitenizin satışlarını nasıl artırabileceğine dair ilham verebilecek ve Vine’ın e-ticaretteki gücün gösterebilecek bazı örnekler…

Videonun etkileyici gücü

Yeni ürün çıkardığınızda buna ilişkin iletişimi Facebook ve Twitter üzerinden zaten yapıyorsunuz. Bunlara bir de kısa Vine klibi ekleyerek aslında görsel bir özet geçmiş ve akılda kalma ihtimalini güçlendirmiş olabilirsiniz. Aynı mantıkla halen piyasada olan ürünlerinizi de kullanıcıya hatırlatma, tweet veya Facebook paylaşımlarınız ile tüm potansiyel müşterileriniz arasında bilinirlik sağlamanız mümkün.

Yarışmalar

Ürünlerinizi internette sergilemenin bir yolu da, kullanıcıyı ürününü kullanırken göstermek. Elbette yeni bir fikir değil, ancak Vine bunun için yeni bir ‘yöntem’. Vine’ın kullanıcılar arasında hızla daha da popüler hale gelmesi sayesinde müşterilerinizi e-ticaret sitenizden satın almış oldukları ürünleri kullanırken Vine videoları oluşturmalarını sağlamak, sitenize ilgi çekici içerikler eklemek ve ürünün satışını kolaylaştırmak için en pratik yöntemlerden biri. Bunu sağlamak içinse aşağıda Urban Outfitters ve Converse örneğinde olduğu gibi yarışmalar düzenlemek son derece etkili olabilir.

Şirketinizi tanıtın

E-pazarlamada sosyal medya kullanımını ile ilgilenenlerin ilk öğrendiği ilkelerden birisi, sık sık ‘gerçek insanların’ bu süreçte kullanılmasının önemi. Marka adını soyut bir olgu olmaktan çıkarıp gerçeklik kazandırmada çok işe yarayan bu yöntem, internetteki popüler tanımı ile “firmanızı insanlaştırmak” için büyük fayda sağlar. Şirketinizde ‘insanların çalıştığını’ Vine videoları yoluyla göstererek 6 saniyede bu amacınıza ulaşmış olursunuz. Aşağıda Marc Jacobs’ın bu konudaki örneğini görebilirsiniz.

6 saniyelik eğlence

Ve tabi tüm bunları yaparken eğlenin ve eğlendirin! 6 saniyelik, zekice hazırlanmış bir videonun yaratacağı etkiyi küçümsememek gerekli. Üstelik hemen herkesin kolayca kullanabildiği bir uygulama olduğundan, markanızın keyifli ve ‘halka yakın’ imajına katkıda bulunacaktır.

E-ticarette videonun öneminden daha önce de bahsetmiştik. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini kullanarak kolaylıkla hazırlayacağınız e-ticaret sitenizi tanıtmak için videolar kullanmak, sosyal medya ile entegre pazarlama yapmak ve satışlarınızı hızla artırmak çok kolay. Gelin siz de IdeaSoft hesabınızı hemen oluşturun ve e-ticarete başlamakta geç kalmayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaPazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!