DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Display pazarlama stratejisi oluşturma rehberi

Display pazarlama stratejisi oluşturma rehberi

İnternet ortamında ticaret yapan firmalar için yine online ortamda görünürlülüğünüzü artırmak satışlar açısından büyük önem taşıyor. Hedef kitle ile aynı anda, aynı yerde olmaya imkan veren display reklamlar bilinirlik yaratmak ve marka sadakati oluşturmak konusunda yardımcı olabiliyor.

E-ticaret işini yürüttüğünüz alanla ilgili blog’larda, web sitelerinde ya da sosyal ağlarda display reklamlar yoluyla var olabilir, belirlediğiniz hedef kitleye kolayca ulaşabilirsiniz. Peki online kullanıcılara hızla ulaşmanızı sağlayan display pazarlamayı markanız için nasıl kullanabilirsiniz? Size ne gibi faydalar sağlayabilir? İşte display pazarlama hakkında merak edilenler ve cevapları…

Hangi platformda yer almalı?

Daha önce online pazarlama yöntelerine dair bir çalışma yapmadıysanız, display reklama başvurma aşamasında nerelerde bulunmanız gerektiğini karar vermek kolay olmayabilir. Ancak hedef kitlenizle ilgili elde ettiğiniz veriler ve internet kullanım alışkanlıklarını bilmek bu konuda sizin için yol gösterici olacaktır. Kullanıcı analizi sonucunda ise hedef kitlenizin bulunduğu noktada yer alan display reklamlarla hedefi on ikiden vurabilirsiniz.

Reklamın amacı ne olmalı?

Diplay reklam kampanyalarıyla ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabilmeniz mümkün. Ancak tanıtımın amacı markanıza dair farkındalık yaratmak, kullanıcıların güvenini kazanmak, yeniliklerden haberdar etmek ya da direkt satışa yönlendirmek olabilir. Hepsinin tek bir reklam kampanyasında amaçlandığı durumlar da olabilir, fakat farklı tonda mesajlar kullanıcıların zihninde karışıklığa yol açabilir.

Nasıl yaratıcı olunur?

Kullanıcılarınızın davranış biçimlerini değerlendirerek reklamınızın içeriğini yaratabilmeniz mümkün. İçeriğe karar verdikten sonra reklam görselleri için ürün ya da hizmete dair fotoğraf çekimleri yapabilir veya internette bulunan stok görsel platformlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca reklamınızda kullanacağınız dil ve görsel ögelerin e-ticaret sitenizin tamamıyla ve diğer online tanıtım çalışmalarınızla uyum içinde olması önemli. Tek sesli reklam kampanyalarıyla istediğiniz etkiyi çok daha kolay yaratabilirsiniz.

Yaratıcı bir display reklam tasarlamak için rakiplerinizin çalışmalarından da yararlanabilirsiniz. Bu, hangi yoldan ilerlemeniz veya ilerlememeniz konusunda size yol gösterici olabilir. Rekabet ortamında farklı türde ve dilde reklamlar yaratmanız display reklamınızın da yaratıcı olmasını kolaylaştırabilir.

Display pazarlama ve diğer online tanıtım yöntemleri için özenli bir çalışma yürütmenizde fayda var. Markanızın itibarını etkileyecek olan bu faaliyetlere gereken zamanı ayırmalısınız. Ancak ilerleyen zamanlarda bu tür tanıtım çalışmalarını yürütmeleri için profesyonel ajanslardan destek alabilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf edebilir hem de işi uzmanına bırakabilirsiniz. Size kalan zamanı da kazancınızı artırmak için yeni fikirler üretmeye ayırabilirsiniz.

Varmak istediğiniz noktaya pazarlama çalışmalarıyla daha kolay varabilmeniz mümkün. Ancak başarıyı getiren temel faktör, e-ticaret mağazanısın müşteri beklentilerini tamamen karşılayabilecek altyapıda olması. Eğer siz de kullanıcılarınızın sadakatini kazanabilecek bir online mağazaya sahip olmak istiyorsanız hemen IdeaSoft’un ücretsiz demo hesabını inceleyebilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: blogDisplay pazarlamadisplay reklame-ticaret mağazasıe-ticaret sitesigörselhedef kitlekullanıcı alışkanlıklarıonline mağazaonline pazarlamaonline platformlaronline tanıtımReklamSosyal medya
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!