DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret siteleri için 2 önemli açılış sayfası stratejisi

E-ticaret siteleri için 2 önemli açılış sayfası stratejisi

Teknolojinin sağladığı faydalar ile ticaret çok daha kolay bir hale geldi. Eskiden sadece fiziksel pazar yerlerinde yapılan satışlar artık internet üzerinden, hem daha kolay, hem hızlı, hem de daha düşük maliyetlerle gerçekleşebiliyor. Böyle olunca da e-ticaret her geçen gün daha da büyüyor ve perakende sektörünün en önemli itici güçlerinden biri haline geliyor.

Eğer siz de internetten satış yapmak istiyorsanız IdeaSoft akıllı ticaret paketlerinden size uygun olanı seçerek dakikalar içerisinde sanal mağazanızı online hale getirebilirsiniz. Online işinize başladıktan sonra satışlarınızı artırmak içinse çeşitli yöntemler var.

Sizlere daha önce bahsettiğimiz açılış sayfaları e-ticaret sitenizin bu anlamdaki en önemli öğelerinden biri. Gelin açlış sayfalarında uygulanan 2 önemli stratejiyi ve bunların satışlarınızı nasıl artıracağınıza birlikte göz atalım…

Açılış sayfasının amacı

Bir kullanıcın dış bir bağlantıya tıklayarak sitenizde ulaştığı ilk sayfa olan her bir açılış sayfası; üyelik formu doldurma, ürünü tanıtma veya satış gerçekleştirme gibi belirli bir amaca hizmet eder. Bu sayfa genellikle, web sitesinizi ziyaret edenlere dikkat çekici, ilgi uyandırıcak içerikler sunmak için kullanır.

Bundan sonrasında ise startejinize bağlı olarak açılış sayfanızın iki farklı kullanım amacı olabilir.

1. Müşteri adayları oluşturmak için tasarlanan açılış sayfaları

Bu tür açılış sayfaları, ziyaretçilerin isim ve e-posta adresi bilgilerini toplamak ve bir ‘liste oluşturmak’ amacıyla tasarlanıyor. Bu listeyi sonradan, müşteri adaylarınıza ücretsiz içerikler sunmak ve onlara yönelik pazarlama faaliyetleriniz için kullanabilirsiniz.

Hazırladığınız bu tür giriş sayfanızın amacına ulaşabilmesi için isim ve e-posta bilgilerini aldığınız müşteri adaylarınıza, sizin de bir şeyler vermeniz gerekiyor. İndirim çeki, ücretsiz bir e-kitap veya ücretsiz yazılım gibi hediyeler vermek e-posta listenize kaydolacak potansiyel müşterilerinizin oranını yüzde 200 ile yüzde 400 oranında artırabilir.

2 . Satış için tasarlanan açılış sayfaları

Müşteri adaylarınızın isimleri, e-posta adresleri artık elinizde. Şimdi onların dikkatini ve ilgisini çekmek için harekete geçebilirsiniz. Daha fazla satış için önce güvenlirlik sağlamanız gerekiyor. Bunu ancak “değerli bir içerik akışı” ile yapabilirsiniz.

‘Satış için tasarlanan giriş sayfalarında’, bir öncekine kıyasla daha fazla ve ürünlerle ilgili bilgiler olması beklenir. Çünkü potansiyel müşterilerinizin, zar zor kazandığı nakitlerini harcaması ve “satın al”ı tıklaması için, gereken detayları sunarak onları ikna etmeniz gerekiyor. Bu sayfalarda kullanıcıların ilgisini çekebilecek ürünleri ve bu ürünlerin onlara sağlayacakları faydalara yer vermek iyi bir fikir olabilir.

Doğru hazırlanmış açılış sayfaları hem satışlarınızı hızlı bir şekilde artırmak, hem de daha sonradan iletişim kurabileceğiniz geniş bir müşteri veri tabanı elde etmek için son derece faydalıdır. Bu listedeki müşterilerinize onlar için en uygun ürünleri sunabilmek ve otomatik aktif sanal POS ile hemen satış yapmaya başlamak içinse IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketleri sizin için yeterli. Gelin siz de demo hesabınızı şimdi oluşturun ve IdeaSoft ile oluşturacağınız e-ticaret siteniz ile nasıl kazanacağınızı kendiniz test edin…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: ürün sayfalarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!