DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette satışlarınızı artıracak 6 önemli Twitter uygulaması

E-ticarette satışlarınızı artıracak 6 önemli Twitter uygulaması

Küçük işletme sahipleri için Twitter, doğru kullanıldığında paha biçilmez bir online pazarlama aracı. Fakat Twitter’da sadece sosyal ağ üzerinden marka yönetimi yapmak, düzenli tweet atmak için bile vakit ayıramayan meşgul girişimciler için başa çıkılması güç bir süreç.

Oysa Twitter’da, daha çok sayıda takipçinin dikkatini çekerek onların markanız hakkında görüş bildirmelerini ve içeriklerinizi paylaşmalarını sağlayan en son teknoloji araçları var. Bu uygulamaları kullanarak Twitter’a ayırdığınız vakitten tasarruf edebilir, ‘insani sıcaklığı’ yitirmeksizin, kesintisiz ve otomatik olarak var olabilirsiniz.

Twitter’da daha iyi içerik üreterek hesaplarınızı yönetmek, online mağazanıza trafik sağlamak, potansiyel ve varolan müşterilerinizin dikkatini çekerek satışlarınızı artırmanız için, IdeaSoft olarak sizler için seçtiğimiz 6 uygulamayı sunuyoruz.

1.Buffer

Hem kişisel hem sosyal medya yönetimi yapan şirketler için ideal bir hizmet olan Buffer, içerik zamanlarını planlarken aynı zamanda size sosyal medyada ve web’de bulunan ilginç paylaşımları da sunabiliyor. Buffer ile Twitter’daki paylaşımlarınızı daha verimli hale getirebilir, zamanlamasını ayarlayarak sizin yerinize paylaşım yayınlanmasını sağlayabilir ve yeni içerikler üretme konusunda programın size sunduğu alternatifleri daha sonra kullanmak üzere elinizde tutabilirsiniz.

2.Hootsuite

Hootsuite uygulamasıyla, birden fazla sosyal medya hesabınıza gireceğiniz içerikleri, belirlediğiniz gün ve saate göre ayarlayabiliyorsunuz. Önce, paylaşım yapmak istediğiniz hesap ya da hesaplarınızın senkronizasyonlarını tamamlıyor, ardından kayıt işleminizi gerçekleştiriyorsunuz. Sonunda da, Hootsuite’i kullanarak içeriğinizi her bir hesabınıza ayrı ayrı göndermek yerine, tek bir sistem üzerinden tüm kanallara gönderebiliyor, vakit kazanıyorsunuz.

3.IFTTT

IFTTT uygulamasında öncelikle bir “tetikleyici” (trigger) oluşturuyor ve buna dair eyleminizi belirliyorsunuz. Yani tetikleyicinizde belirttiğiniz koşullar sağlandığında IFTTT, belirlediğiniz eylemi sizin için sosyal ağlardan cep telefonuna kadar, çok sayıda kaynağı birbirine bağlayarak gerçekleştiriyor. Sözgelimi YouTube’da beğendiğiniz videolarla ilgili bir “tetikleyici” oluşturdunuz. Buna karşı belirlediğiniz eylem; videoyu Twitter, Facebook ve belirlediğiniz e-posta adresleri paylaşmak olsun. IFTTT uygulamasıyla bu, videoyu beğendiğiniz anda otomatik olarak gerçekleşebiliyor.

4.Nurph

Twitter’da birbiri ardına yazılan mesajlar, takipçilerinizin timeline’ında görsel olarak bir kirlilik oluşturduğundan kötü bir izlenim bırakabiliyor. Fakat sizin, Twitter’daki takipçilerinizin herhangi bir konuda görüşlerini almanız gerekiyor. Bu durumda Nurph uygulamasını kullanarak, takipçilerinize bir bağlantı adresi verebilir ve onları kendi sohbet odanıza davet ederek, karakter sınırlaması olmadan onlarla sohbet edebilirsiniz.

5.Twilert

Twilert, tıpkı ‘Google Alerts’de olduğu gibi, Twitter’da ürününüzden, markanızdan söz eden tüm tweet’leri size düzenli olarak e-posta gönderen bir uygulama. Belirlediğiniz bir “hashtag” ile ürününüz, markanız hakkında uzun vadeli bir araştırma yapmak ya da yalnızca markanızdan bahsedilen tweetleri görmek istiyorsanız, bu uygulama işinizi çok kolaylaştırıyor.

6.WeFollow

Twitter kullanıcılarını bulundukları yer, ilgi alanları, bulundukları sektör vb. gibi kendi belirledikleri etiketlere göre organize eden ve takipçi sayısına göre sıralayan bir twitter uygulaması. Özellikle Twitter’da yeni yer alan firmalar için çok faydalı olan WeFollow’a firmanızı, belirlediğiniz etiketler ile eklediğinizde, sizin bölgenizde olan ya da ilgi alanına girdiğiniz kullanıcılar Twitter’da sizi kolaylıkla bulabiliyor.

Twitter’ın yanı sıra diğer önemli sosyal ağları da kendi e-ticaret sitenizin pazarlamasında etkili olarak kullanabilmek için bu konuda destek sağlayan bir altyapıya ihtiyacınız var. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin sahip olduğu özellikler bu konuda çok işinize yarayabilir. Siz de IdeaSoft demo hesabına başvurarak 15 gün boyunca bu gelişmiş sistemi hiç bir ücret ödemeden deneyebilir ve size neler kazandırabileceğini kendiniz de görebilirsiniz…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaPazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!