DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret pazarlama stratejilerinde 2016’nın en önemli trendleri

E-ticaret pazarlama stratejilerinde 2016’nın en önemli trendleri

Hızla değişen ve gelişen teknoloji çağında bir yılı daha geride bırakıyoruz. Geliştirilen yeni teknolojilerin tüketici alışkanlıklarını da büyük oranda etkilemesi, e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için geçtiğimiz yılı daha da hızlandırmış olabilir. Özellikle yeni gelişmelerin, güncellemelerin ve trendlerin takibinde olan araştırmacı ve yenilikçi e-ticaret girişimcileri için Facebook’ta mağaza açmaktan, mobil e-ticaret sitesine geçiş yapmaya kadar, 2015 birçok konuda değişimler yılı olmuş olabilir.

Biz de bu noktada, IdeaSoft olarak girişimcilere, işlerini kolaylaştıracak bilgiler, ipuçları, teknikler vererek bu hızlı akışta daha başarılı bir e-ticaret hayatı için destek olmaya çalışıyoruz. Gelişmeler ve teknolojik yenilikler 2016 yılında da hızlı bir şekilde yaşanmaya devam edecek ve biz de lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı olarak sizlerle bu bilgileri paylaşmayı sürdüreceğiz.

Şimdi, 2016’da başarılı pazarlama stratejileri geliştirebilmeniz için yararlanabileceğiniz en yeni trendleri inceliyoruz…

Kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi

Son yıllardaki teknolojik gelişmelerin reklam ve pazarlama sektörünü de büyük oranda etkilediği bir gerçek. Sosyal ağlar, analitikler ve mobil uygulamalar sayesinde işletmeler müşterilerini artık çok daha iyi tanımaya ve onlarla doğrudan etkileşimde bulunmaya başladılar. Bu da markaların, stratejilerini çok daha kişiselleştirerek daha kusursuz bir müşteri deneyimi yaşatmasına olanak sağlıyor.

Müşterilerin de beklentilerinin bu doğrultuda her geçen gün artmaya başladığını da yeni yıl için stratejilerinizi oluştururken göz önünde bulundurmanızda fayda var. 2015’te hızla gelişen bu trend, 2016’da daha da etkili stratejiler oluşturmak için kullanılabilecek yöntemler arasında.

Mobil siteler, anlık mesajlar ve e-posta gibi pazarlama stratejinizi geliştirirken kullanacağınız her kanalı mümkün olduğunca kişiselleştirmeye özen göstermenizde fayda var.

Pazarlamada video devri

E-ticaret sektörü için büyük önem taşıyan içerik pazarlamanın, pazarlama stratejileri içindeki yeri 2016’da daha da ön plana çıkabilir. Özellikle video içerikler son zamanlardaki hızlı ilerlemesini sürdürerek, doğru değerlendirildiği ölçüde işletmelere büyük faydalar sağlayabilir. Birçok sosyal medya ağında kullanılan internet video reklamları 2016’da etkisini artırarak altın çağını yaşayacak gibi görünüyor.

Mobil kullanım giderek artıyor

2015’te hızla gelişen mobilleşmenin önümüzdeki yıl da büyük bir hızla yükselmeye devam edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Araştırmalar, 2016 yılında mobil cihazlar üzerinden internete bağlanma oranının, masaüstünden bağlanama oranlarını açık bir farkla geçeceğini öngörüyor.

Mobil kullanıcılarının hayatlarının her alanında, günün büyük bölümünde ellerinden düşürmedikleri mobil cihazları üzerinden alışverişlerini de yapmaya başlamasıyla mobilleşme, bugün çoktan e-ticaret girişimcilerinin önem verdiği bir süreç haline geldi. Eğer henüz bir mobil e-ticaret siteniz yoksa 2016’da bu kaynağı da değerlendirebilmek için IdeaSoft’un profesyonel desteği ile hemen bir mobil e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz.

E-posta pazarlama yine etkin

E-posta listenize yeterince özen göstermediyseniz, 2016’da bu konuya ağırlık vermenizde yarar var. Çünkü pazarlama araçları arasında e-posta pazarlaması dün olduğu gibi yarın da etkisini koruyor olacak. Araştırmalara göre kullanıcıların yüzde 91’i e-postalarını her gün düzenli olarak kontrol ediyor. Siz de kampanyalarınızı e-postalar aracılığıyla müşterilerinize rahatlıkla duyurabilir ve bu avantajı kullanarak hem site trafiğinizi hem de dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

Verdiğimiz tüm bu bilgilerle yeni yılda daha başarılı pazarlama stratejileri geliştirerek çok daha kazançlı bir yıl geçirebilirsiniz. IdeaSoft olarak e-ticaret işinizin her türlü teknik altyapı konusunda ihtiyacı olan çözümleri en son teknolojiler ve gelişmeler çerçevesinde sağlıyoruz. Siz de hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, yeni yıla güçlü bir giriş yapın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaPazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!