DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Doğru SEO uzmanını seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Doğru SEO uzmanını seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Anahtar kelimeler dijital platformlar üzerinde rekabet ortamı oluşturan tüm sektörler için büyük bir önem taşıyor. Özellikle e-ticaret, artık anahtar kelime optimizasyonu (SEO) konusunda en büyük hassasiyetin gösterildiği alanlardan biri. Bu nedenle, bazı e-ticaret sitesi, kullandığı e-ticaret altyapısının sağladığı anahtar kelime optimizasyonu özelliklerine ek olarak bir de SEO uzmanı hizmeti almayı tercih edebiliyorlar. Bu e-ticaret sitesini, rakiplerine karşı avantaj sağlamak için atılan ek adımlar biri.

Peki, doğru SEO uzmanı ile çalıştığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Alanında başarılı bir SEO uzmanı hangi özelliklere sahip olmalı? Dilerseniz, bir SEO uzmanı ile çalışmadan önce, tercih edeceğiniz adayın hangi özelliklere sahip olması gerektiğine birlikte göz atalım…

Tüm sektörlerle ilgilenin ve onları takip eden

SEO uzmanı, tüm sektörlere dijital pazarlama konusunda yardımcı olur ve buna hizmet edecek şekilde çalışırlar. Dolayısıyla, bir SEO uzmanı için tüm sektörlere ilgi duyması ve farklı konular üzerine araştırma yapmaktan keyif alması ona başarıyı getirir.

Bununla birlikte, anahtar kelimeler, kullanıcıların ilgi alanlarına göre farklılık gösterebilir ve bu durum, aynı ürünü söz konusu kullanıcıların farklı şekillerde aratmasına yol açabilir. Örneğin, arama motorları üzerinden belli bir kumaş özelliğine sahip ürünleri bulmak isteyen kullanıcılar, kumaşın yapısı ile ilgili aramalar verebilecekken, nişan elbisesi, takım elbise, mezuniyet kıyafeti gibi diktirmek istediği bir kıyafet için kumaş arayanlar çok da teknik olmayan aramalar yapabilirler.

Bu da sonuç olarak alıcı gibi düşünebilmenin yanı sıra, sektörlere yönelik teknik bilgilere ve dolayısıyla, teknik anahtar kelimelere de hakim olmak gerektiğini gösterir. Dolayısıyla, en etkili SEO çalışması için çeşitli alanlara ilgi duyarak, bunları işine yansıtabilen bir SEO uzmanı marka bilinirliğinizin artması ve e-ticaret sitenizin daha fazla trafik alması için size yardımcı olabilir.

Analitik düşünerek en etkili çözümlere ulaşın

Analitik düşünce, farklı konuları birbiriyle ilişkilendirip, çözümler üretmek için son derece ihtiyaç duyulan bir düşünce biçimi. Bu nedenle, pek çok firmanın farklı pozisyonlar için adaylarda aradığı özelliklerden biri olarak iş ilanlarında yer alır.

Bunun anlamı, bir SEO uzmanı için e-ticaret sitesini ziyaret edecek olan kişileri farklı özellikleriyle değerlendirebilmek demektir. Örneğin bir kazak, kadınlar için renklerine ve şekline göre aratılırken, erkekler için kadınlar için hediye, Sevgililer Günü hediyesi gibi alternatif yöntemlerle aratılarak ulaşılacak bir sonuç olabilir.

Bu nedenle, SEO uzmanı yalnızca kadınlara yönelik ürünler pazarlayan bir e-ticaret sitesinin, aynı zamanda erkekler tarafından da farklı anahtar kelimelerle ziyaret edilebileceğini ve bu ziyaretlerin de alışveriş olarak sonlanabileceğini düşünebilmesi gerekir. Eğer siz de bu özelliğin önemli olduğunu düşünüyorsanız, SEO uzmanı adaylarını değerlendirirken, onlara e-ticaret sitenizin başka kimler tarafından ziyaret edilebileceğini, hedef kitlenizi nasıl genişletebileceğinizi sorabilirsiniz.

Dijital stratejilerde trendleri takip eden

Tüm online platformlarda olduğu gibi, e-ticarette de trendler hızla değişiyor. Görsel içeriklerde video içeriklerin önemi diğer yıllara oranla artarken, orijinal içeriğin de önemi, özellikle eğlenceli içerik sayfalarının artışıyla birlikte hızla yükseldi. Artık içerik pazarlaması, dijital dünyanın göz bebeği. Dolayısıyla, içerik üretirken anahtar kelimelerle ilgili de ciddi çalışmalar yapılıyor ve çoğunlukla içerikler, seçilen anahtar kelimeler üzerine oluşturuluyor.

720p film izle film izle osman pazarlama izle

Elbette, bu trendler doğrudan SEO uzmanlarını da ilgilendiriyor. Seçilen anahtar kelimeler ve hangi anahtar kelimeler için hangi içeriklerini üretilmesi gerektiği gibi konuları belirleyebilecek, gerekirse yayın planını oluşturabilecek bir SEO uzmanı, markanızı geliştirirken size ihtiyacınız olan desteği sunar. Bu nedenle, eğer e-ticaret sitenizin dönüşüm oranlarını artırmak, yalnızca arama motorlarında değil, sosyal medya platformları üzerinden yapılan etiket aramalarında da hedef kitlenizle buluşmayı amaçlıyorsanız, dijital stratejilerden, popüler trend ve SEO etiketlerinden haberdar olan, onları takip eden bir SEO uzmanı ile çalıştığınızdan emin olun.

Siz de e-ticaret dünyasında en etkili çözümlere ulaşmak, bir SEO uzmanı ile çalışmadan önce, en doğru e-ticaret altyapısını oluşturmak için vakit kaybetmeden IdeaSoft ile tanışmanızda fayda var. IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerinden, markanızın ihtiyacı olan özelliklere uygun bir paket için ücretsiz demo hesabınızı oluşturabilirsiniz. Doğru teknik altyapıya sahip olduktan sonra, daha fazla SEO hizmeti almak için bir SEO uzmanında bulunması gereken bu özellikleri değerlendirebilir ve e-ticaret sitenizin trafiğini artırmak için ilk adımınızı atabilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Teknik AltyapıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!