DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Girişimci olmak için gerekli özelliklere sahip misiniz?

Girişimci olmak için gerekli özelliklere sahip misiniz?

İnternet ve mobil cihaz kullanımının hızla arttığı son on yıllık dönemde e-ticaret ve mobil ticaret artık fiziksel mağaza satışlarını geçmiş durumda. Dolayısıyla ticaret ile ilgili hemen her konu da artık internetten bağımsız düşünülemez bir noktaya geldi.

Siz de ticaret yapmak ve e-ticarette söz sahibi olmak istiyorsanız, ancak bu piyasada yer almak için gerekli özellikleri taşıdığınız konusunda soru işaretlerine sahipseniz yapmanız gereken tek şey, bu alanda başarılı olmuş girişimcilerin ortak özelliklerine odaklanmanız. Elbette tüm e-ticaret girişimcilerini araştırmak ve bilgi toplamak, sonrasında değerlendirmek uzun bir süre alabilir. İşte bu nedenle IdeaSoft da e-ticaret girişimcilerinin sahip olması gereken belli başlı özellikleri derleyerek söz konusu alanda nasıl yetkin olabileceğiniz sorusuna ışık tutuyor.

Girişimcilik ruhu

Her yeni iş kuran kişinin sahip olması gereken özelliklerin en başında elbette ki cesaret geliyor. Özellikle rekabetin yüksek olduğu sektörlerde, işi belli bir aşamaya getirene kadar oluşabilecek aksaklıklar, baş edilmesi gereken zorluklar çok incelikli bir şekilde hesaplansa da sonradan ortaya çıkabilecek durumlar karşısında da soğukkanlı olmak gerekiyor. Bunu başarmak için ise azim ve cesaretin bir arada bulunması, e-ticaret işinizin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İyi bir takım arkadaşlığı

E-ticaret için yola çıkan bir girişimci için önemli konuların başında birlikte iş yapacağı takım arkadaşları geliyor. Hiç şüphesiz ki görev dağılımı ve o görevleri gerçekleştirecek insanların nitelikleri hayati önem taşıyor, ancak girişimcinin o takım içerisinde nasıl bir oyuncu olduğu da başarıyı doğrudan etkiliyor.

Yaratıcılık

E-ticaret girişimlerinin başarılı olabilmesi için yaratıcılık vazgeçilmez özellikler arasında yer alıyor. İster öngörülmeyen sorunlar karşısında çözüm bulabilmek için olsun ister benzer iş modellerinden sizi ayıracak fikirler geliştirmek için olsun, yaratıcılık girişimin her anında işinize yarayacaktır. Bu nedenle takımınızın da bu özelliği taşıyabilecek ruha sahip olduğundan emin olmanız girişiminiz açısından önemli.

Dışa dönük olmak

Diğer iş alanlarında olduğu gibi e-ticarette de networking, yani iş ilişkisinde bulunabilecek potansiyel çevreyle bağlantıda olmak işinizin geleceğinde büyük rol oynuyor. Tedarikten teslimata tüm operasyonel süreçleri yalnız başına üstlenmek durumunda olmadığınız zaman içinde bulunduğunuz çevre yardımıyla çözüm üretebilmeniz de kolaylaşabiliyor. Bunun için ise alanınızla ilgili önemli konferanslara, sempozyumlara ve diğer etkinliklere katılmak, takibini yapmak dışa dönük bir girişimci olmanız için son derece faydalı olabilir.

İyi bir e-ticaret girişimci olmak için elbette bu özellikler dışında başka özelliklere de ihtiyaç duyacaksınız, ancak temeli sağlam olan bir girişimci olarak diğer yetenekleri de geliştirmek için bir an önce çalışmalara başlayabilirsiniz. Ayrıca e-ticaret girişimciliği hakkında Türkiye’nin lider altyapı sağlayıcısı IdeaSoft, size destek olabilir. Eğer siz de e-ticarete giriş yapmak ve IdeaSoft’un sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız hemen şimdi ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaretE-ticaret Girişimciliğie-ticaret girişimcisie-ticaret girişimie-ticaret mağazasıgirişim takımıgirişimcigirişimci özellikleriinternetten satışmobil ticaretonline mağazaRekabetTedarikteslimati e-ticaret operasyonları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!