DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret gelirlerinizi artıracak mobil stratejiler

E-ticaret gelirlerinizi artıracak mobil stratejiler

Akıllı telefonların piyasaya sürülmesiyle, artık internet ve alışveriş de ceplere girmiş oldu. E-ticaret sektörü için büyük bir devrim olan bu hareket, mobile uyumlu e-ticaret siteleriyle online alışverişe olan ilgiyi artırdı. Kullanıcılar; yolda, cafe’de, parkta, her yerde tek başına veya arkadaşlarıyla online ürünleri ve siteleri inceleme fırsatı bularak, alışveriş yapma imkanına sahip oldu.

Mobil alışverişe olan ilginin her geçen gün artması e-ticaret sitelerinin mobile yatırım yapması gerektiğini de ortaya koyuyor. 2015 yılı itibariyle mobil ticaret hacminde beklenen büyüme bu gerekliliği adeta bir zorunluluk haline getiriyor. Biz de IdeaSoft olarak sizlere mobil yatırımlarınıza şekil verecek bazı öneriler hazırladık…

Kredi kartı tarayıcı

E-ticaretin yaygınlaşmasına rağmen, kredi kartı bilgilerini paylaşmak hala birçok kullanıcı için tabu. Konu mobil ticaret olunca bu tabuyu yıkmak daha da zor olabiliyor. Çünkü kredi kartı bilgilerinin çalınma korkusu tüm önlemlere ve gelişmelere rağmen aşılmış değil.

Kullanıcılar güvensizlik nedeniyle mobil ortamda kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyebilir. Ancak, gelişen teknolojiyle birlikte, kredi kartı bilgilerinin akıllı telefon kameralarını kullanarak okutabilme yöntemi de yaygın olarak kullanılacak gibi görünüyor. Eğer siz de bu tarz alternatiflerin yakından takipçisi olursanız hem sektörde öncü olmak hem de çekimser potansiyel müşterileri kazanmak adına başarı sağlayabilirsiniz.

Mobil iletişim avantajı

E-ticarette müşteri memnuniyetini oluşturan detaylardan biri de ürünlerle ilgili soruların cevaplandığı ve sorunların hızla çözüldüğü online iletişim kanallarını kullanmak. Bu anlamda e-ticaret sitenizde olduğu gibi mobil uygulamanızda da müşterilerinizle online olarak iletişim kurabileceğiniz bir “chat” hizmetinin olmasında fayda var.

Bu ayrıntı, müşteri hizmetlerinizin ne kadar aktif olduğunu ve markanızın müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunu gösteren özelliklerden biri. Bu gibi özellikleri kullanarak müşterilerinizin markanıza olan güvenini ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Hediyeler ve indirimler

E-ticarette müşteri sadakati sağlamak son derece önemli. Siz artan rekabet içerisinde hedef kitleleriniz için çabalarken, sadık müşterileriniz sizden koşulsuz şartsız alışveriş yapmaya devam ederler.

Müşterilerinizi sadık müşteriye dönüştürmek için de çeşitli hediye ve ödül uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle mobil kullanıcılara uygulamanız yoluyla sunacağınız kupon ve hediye çekleri bu konuda işinize yarayabilir. Mobil uygulamanızı cihazlarına indiren müşterilerinize sunacağınız hediye çekleri, mobil mağazasından alışveriş yapmaya devam eden müşterilere vereceğiniz ödüller sadakat çemberi oluşturmanızı kolaylaştırabilir.

Siz de paylaştığımız ipuçlarını değerlendirerek mobil gelişime ayak uydurabilir ve e-ticaret gelirlerinizi artırabilirsiniz. IdeaSoft; satışlarınızı artıracak, ihtiyacınız olan her konuda size özel çözümler sunuyor. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin sunduğu avantajlardan yararlanmak için, hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret Sektörüİpuçlar
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!