DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret için en önemli dijital pazarlama stratejileri

E-ticaret için en önemli dijital pazarlama stratejileri

​E-ticaret girişimcilerinin öncelikli hedefleri; site trafiği oluşturmak, tüketiciler ile ilişki kurmak, satış ve kârlılığı artırmaktan ibaret. Bu hedefleri gerçekleştirmek için kullanılabilecek pek çok farklı pazarlama stratejisi bulunuyor. Bunların büyük kısmı yıllar içerisinde denenmiş ve başarısı ispatlanmış yöntemler.

Eğer siz de e-ticaret işinizi kurmayı veya büyütmeyi planlıyorsanız mutlaka bu stratejilerden en azından bir kaç tanesini düzenli olarak uygulayacaksınız demektir. Biz de IdeaSoft olarak, en önemli dijital pazarlama stratejilerini ve hedefinize ulaşmanızda önemli ipuçlarını sizler için bir araya getirdik…

Tıklama başına maliyetli reklamlar

Son derece uygun bütçeler ile maksimum sonuçlar alma, bütçeyi en etkin şekilde kullanma ve sonuçları kısa sürede analiz edilip denetleyebilme gibi avantajlar sunuyor. Tıklama başına ödemeli reklamlardan yüksek performans elde edebilmek için, uzun vadeli pazarlama stratejileri ile birlikte ele almak önem taşıyor.

Çok Kanallı Satış

E-ticaret firmalarının, kendi sitelerinin dışında da satış yapabilecekleri kanal ve pazarlar bulunuyor. Bu kanalları kullanarak hem satış yapıp kazanç elde etmek hem de site trafiğini artırmak mümkün olabiliyor. Örneğin yurtdışında Amazon, Türkiye’de ise Gittigidiyor gibi siteler belli komisyon karşılığında sitelerinde satış yapılmasına izin veriyor.

İçerik pazarlama

Müşterilerin satış bazlı ve uzun vadeli ilgisini kazanmak ve bunu sürekli kılmak için tercih ediliyor. İçerik pazarlama ile şekilde site trafiğinizi artırabilir, içeriklerinizin artmasıyla arama motorlarının dikkatini çekebilirsiniz. Örneğin e-ticaret sitenizden bilgisayar satışı gerçekleştiriyorsanız, sitenizin blog’unda bilgisayarlardaki zararlı yazılımların nasıl temizleneceğini anlattığınız bir makale, hedef kitlenizin sitenize ulaşmasını ve sizinle tanışmasını sağlayabilir.

E-posta pazarlama

En kolay gerçekleştirilen, doğru zamanda yapıldığında getirisi yüksek olan, anlık fayda sağlamanın en basit yöntemlerinden biri olarak önem taşıyor ve indirim gibi bazı özel fırsatlardan, yarışmalardan, hediyelerden haberdar etme ya da makaleleri gönderme amacıyla kullanılıyor.

Sosyal medya pazarlama

Potansiyel müşterinin dikkatini çekerek onlarla ilişki kurmayı, müşterinin güvenini ve saygısını kazanarak, itibarlı bir kurumsal kimlik oluşturmayı amaçlıyor. Bu konuda daha fazla bilgi için IdeaSoft E-ticaret Bilgi Bankası’ndaki diğer sosyal medya makalelerine de göz atmanızı öneririz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO)

Sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırmak ve tarayıcıların sitenizi fark etmesi için, basit ve anlaşılır içeriklerle sürekli güncelleme yapmanız ve sitenizi daha kolay kullanılır bir yapıya dönüştürmeniz gerekiyor. Bu amaçla IdeaSoft olarak hazırlamış olduğumuz arama motoru optimizasyonu konulu yazılar çok işinize yarayabilir.

E-ticaret işinizi daha geniş kitlelere ulaşarak büyütmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm desteği IdeaSoft size sunabilir. Gelişmiş bir altyapı ve benzersiz bir destek sağlayan IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile tanışmak için siz de demo üyeliğinizi bugünden başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamae-ticaret bilgi bankasıReklam
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!