DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Çok daha iyi ürün fotoğrafları ile satışları nasıl artırabilirsiniz?

Çok daha iyi ürün fotoğrafları ile satışları nasıl artırabilirsiniz?

E-ticaret firmaları, fiziksel mağazalardan farklı olarak müşterilerine ürünlerini elektronik ortamda sundukları için onları memnun edecek daha farklı yöntemlere başvuruyorlar. Ürün görselleri ve açıklamaları da müşterilerin ürünü satın almaya teşvik etmede rol oynayan en önemli etkenlerden.

Kaliteli ürün fotoğrafları kullanarak e-ticaret ortamını gerçek bir alışveriş deneyimine dönüştürmek mümkün. Müşterilerinin beklentilerine uygun bir alışveriş deneyimi yaşan firmalar, doğal olarak web sitelerindeki satışların da arttığına tanık olabiliyor. Peki satışları artıracak ürün görselleri için hangi noktalara dikkat etmek gerekiyor?

Yüksek çözünürlük

Ziyaretçilerin güvenini kazanmak ve onları alışverişe teşvik etmek için ürünlerin ve özelliklerinin gerçekten buna değer olduğunu kanıtlamakta yarar var. E-ticaret sitesinde potansiyel müşteriler ürüne dokunamayacakları, onu koklayamayacakları, tadına bakamayacakları ya da deneyemeyecekleri için görme duyusuna hitap ederek tüm bu zorlukların üstesinden gelmek gerekiyor. Yüksek çözünürlüklü ve kaliteli ürün fotoğrafları da satın alma kararı verirken müşterilere rehberlik ettiğinden üzerinde durulması gereken başlıca esaslardan birini oluşturuyor.

Detaylar

Ürünlerin detayları, satın alma kararında en az açıklamaları kadar önemli bir rol oynuyor. Zooming, yani e-ticaret mağazası üzerinden sunulan ürünün fotoğrafını yakınlaştırabilme özelliği ile müşterilere aynı geleneksel mağazalarda olduğu gibi ürün detaylarını inceleyebilme fırsatı verilebilir. Bu sayede potansiyel müşteriler nasıl ki fiziksel mağazalarda bir ürünü paketinden çıkarıp dokusunu inceleyebiliyorsa, sanal mağazada da fotoğrafı büyütüp benzer bir deneyim yaşayabilir hale geliyor.

Farklı açılar

Ürünün 360° görüntülerine e-ticaret sitesinde yer vermek, potansiyel müşterilerin ürünü her açıdan incelemesine olanak tanıyor. Bunun için kısa bir video hazırlanabileceği gibi ürünün her açıdan çekilmiş fotoğraflarıyla ürüne ait bir galeri de oluşturabilir.

Renk seçenekleri

Her renk, her üründe aynı biçimde durmayabilir. Online kullanıcılar da ürünün farklı bir renk seçeneğini hayallerinde canlandıramayabilirler. Dolayısıyla aynı ürünün farklı renklerinin de fotoğraflanması bu anlamda işinizi kolaylaştıracaktır.Bu şekilde ürünün cazibesini de önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Kullanım

E-ticaret kullanıcılarından ürünün kullanım şeklini zihinlerinde canlandırmalarını beklemek yerine onlara web sitesi üzerinden göstermek hem kullanıcı deneyimi artırmaya hem de markayla arasında güven bağı oluşturmaya yarayabiliyor. Örneğin, bir giyim ürünün model üzerinde denendiği fotoğraflar ile ürünün müşterinin üzerinde de aynı biçimde duracağı izlenimi yaratılabilir.

Gerçek hayat deneyimi yaşatan, web sitesinin ziyaretçilerinde güven uyandıracak kalitede, viral etkisi yüksek, kullanıcıları paylaşmaya teşvik edecek kadar canlı ve ilginç, rakiplerinin ve benzerlerinin arasında göze çarpan fotoğraflar kullanarak e-ticaret sitenizin satışlarına pozitif bir katkı sunabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle kaliteli bir altyapıya sahip e-ticaret mağazanız olması gerekiyor. Eğer siz de kendi e-ticaret sitenizi oluşturmak ve müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız hemen IdeaSoft’un ücret demo hesabını inceleyebilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: alışveriş deneyimie-ticarete-ticaret mütşerisie-ticarette görsel kullanımıfiziksel mağazakaliteli ürün görsellerirenk seçeneklerisatışı artırmakÜrün fotoğraflarıürün görselleriürün renkleriyüksek çözünürlüklü ürün fotoğraflarızooming
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!