DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Çin’den ithalat yaparken kontrolör bir firma ile çalışmak

Çin’den ithalat yaparken kontrolör bir firma ile çalışmak

E-ticaret siteleri için yurtdışından, özellikle de Çin’den ürün getirip Türkiye’de satışa sunmak ürün çeşitliliğini sağlamak için ekonomik yöntemlerden biri. Bu konuda daha önce IdeaSoft olarak sizlerle Çinden ürün ithalatı adı altında 2 farklı yazı paylaşmıştık.

 

Çin’den ithalat yapmayı planlıyorsanız üretimin her aşamasını takip etmeniz için sürekli Çin’e gitmeniz çok pratik bir çözüm olmayabilir. Tüm bu ithalat sürecinde üretim ve nakliyatı sizin için denetleyecek, Çin temelli bir kontrolör firma ile çalışmayı düşünebilirsiniz.

 

Bu şekilde çalışmak size ek bir maliyet oluşturacaktır. Bu nedenle bu kararı vermeden önce maliyet hesaplarınızı yeniden gözden geçirmenizde fayda var. Buna rağmen özellikle bu işe yeni başlan için çoğu zaman bir kontrolör firma ile çalışmanın avantajları bu maliyete değebilir. Peki kontrolör firma size ne gibi faydalar sağlayabilir?

 

Doğru tedarikçiyi bulma

B2B siteleri üzerinden yeni tanıştığınız ve ilgilendiğiniz bir firma için detaylı incelme yapmalarını talep edebilirsiniz. Bu aracı firmalar pek çok farklı firma ile çalıştığı için, bulduğunuz aracı ile ilgili olumlu ve olumsuz deneyimleri size göre daha hızlı duyar ve bu tür bilgileri sizinle paylaşabilir. Ayrıca firma sizin yerinize fabrikayı gezebilir ve görüşlerini sizinle paylaşabilir. Sizin için fotoğraf çekerek üretim şartlarını begeleyebilir ve böylelikle daha doğru bir tedarikçi seçmenize yardımcı olabilir.

 

Üretim sürecini destekleme

Doğru tedarikçiyi bulduktan sonra da iş bitmiyor. Bazı zamanlarda siparişlerinizde beklenmedik aksiliklerle karşılaşailirsiniz. Bu gibi durumlarda aracı firma üretimin yetişmesi için ya da var olan belirli sıkıntıları çözmek için size destek olabilir. Ayrıca aracı firmadan, Çin’deki tedarikçi vad ettiği üretim tamamlandıktan sonra, sizin istediğiniz özelliklerin tam ve doğru bir şekilde gerçekleşmesi konusunda ürünleri kontrol etmesini talep edebilirsiniz. Olası bir yanlış anlama sonucu üretimde olabilecek hataları ürünler size teslim edildiği zaman görmek size ciddi bir zaman, maliyet ve enerjiye mal olabilir. Bir kontrolör firma ile çalışmak bu riskleri azaltabilir hatta çoğu zaman ortadan kaldırabilir.

 

Ödeme ve diğer anlaşmazlıklar

 

Çin’de bulunan tedarikçi firma ile herhangi bir konuda anlaşmazlık yaşayacak olursanız aracı firmadan bu konuda da destek alabilirsiniz. Bu gibi beklenmedik bir durumda aracı olacak bir kontrolör firma çözüm sürecini hızlandıran etkenlerden biri olacaktır. Aracı firma ile çalışıyorsanız, ödemeyi tedarikçiye değil bu firmaya yapmak seçeneklerden biri olabilir. Bu firma ürünlerin sizin istediğiniz gibi olduğundan ya da anlaşmazlıkların tam olarak çözüldüğünden emin olmadan üretici firmaya yapılacak ödemeyi bekletir. Bazı durumlarda sıkıntı sizin tarafınızdaki bir yanlış anlaşılmadan da kaynaklanıyor olabilir. Bu konuda daha tecrübeli olan aracı firma bu sorunun çözümü için de en uygun yolu size önererek, sıkıntının ortadan kalkmasına destek olabilir.

 

Yurtdışından ürünlerinizi sorunsuz bir şekilde getirdikten sonra sıra onları satışa sunmaya gelmiş demektir. Bunun için sizlere sayısız özellik sunan IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini denemenizi öneririz. IdeaSoft’un e-ticaret paketlerini hemen ücretsiz olarak denemeye başlamak için demo hesabı başvurusu yapabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiTedarik
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!