DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Blogunuzu en iyi şekilde değerlendirmenin 3 yöntemi

Blogunuzu en iyi şekilde değerlendirmenin 3 yöntemi

E-ticaretin can damarı, siteye sağladığınız kaliteli trafik. E-ticaret sitenize kaliteli yani dönüşümleri artırabilecek trafiği çekebilmenin ise; reklam, SEO, sosyal medya, e-posta pazarlama, içerik pazarlama gibi farklı yöntemleri var. Alanınızla, hizmetlerinizle ve ürünlerinizle ilgili faydalı bilgilerin paylaşıldığı bloglar ise oldukça etkili trafik kaynakları olarak işletmelere birçok açıdan avantaj sağlıyor.

Örneğin blogunuz sayesinde müşterilerinizde güven uyandırabilir, onları satın almaya yönlendirebilir, etkili içeriklerinizin paylaşılmasıyla trafiğinizi artırabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirebilmek için ise blogunuzu en etkili şekilde değerlendirebilmeniz önemli.

İşte size blogunuzdan en yüksek faydayı almanızı sağlayacak ipuçları…

1- Sosyal medya paylaşımları

Blogunuzda yayınladığınız yazıların içinden önemli bölümleri alarak, kaliteli görsel öğelerle de destekleyerek sosyal medya paylaşımlarınızda değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde hem sosyal medyadan sitenize trafik çekebilir, hem de daha fazla kişiye ulaşarak blogunuzun etkisini artırabilirsiniz.

Bu noktada güncelliğini koruyan eski blog yazılarınızı da belli bir plan çerçevesinde sosyal medya üzerinden yeniden paylaşarak, değerlendirebilirsiniz. Yazının tamamını kullanmak yerine araştırmaları, istatistikleri ya da önemini kaybetmeyen ‘nasıl yapılır’ gibi belli bölümleri de alıntılayarak paylaşmanız işinize yarayabilir.

2- En çok okunan yazıların yeniden paylaşımı

Bazı blog yazıları faydalı içeriği ile diğerlerinden daha fazla ilgi görebilir. Hedef kitlenizin geçmişte yoğun ilgi gösterdiği yazılarınızı tekrar paylaşmanız hem bilgilerin tazelenmesi hem de kaçıranlara ulaşması açısından büyük önem taşıyor.

Bunu, bu ayın en çok okunan ya da paylaşılan yazıları başlığıyla da değerlendirebilirsiniz. Her ay hazırlayacağınız “Ayın en çok okunan yazıları” şeklindeki bir yazının içeriğinde en güvendiğiniz, en çok okunan yazılara link vererek tekrar paylaşabilir ve hedef kitlenizin gözünden kaçan yazıları da tekrardan değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca yeni hazırladığınız tamamen farklı bir yazının içinde de yine eski yazılarınıza bağlantılar vererek ilgilenen kişilerin o yazılara da ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

3- E-posta ve bültenlerin beslenmesi

Blogunuzda paylaştığınız, hedef kitlenizi etkileyecek, onları bilgilendirecek, uzmanlığınızı ortaya koyan güçlü yazıları e-posta kampanyalarınızın içeriğinde de paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem e-posta yoluyla markanızı, ürünlerinizi hedef kitlenize hatırlatıp marka bilinirliğinizi artırabilir hem de daha güçlü e-postalar oluşturabilirsiniz.

Örneğin yazılarınızdan derlediğiniz istatistiksel bilgileri infografik olarak yeniden tasarlayarak e-postalarınızı görsel olarak da zenginleştirebilirsiniz.

Blog yazılarınızın bu yöntemlerle yeniden değerlendirilebilmesi ve sitenizin trafiğini artırabilmesi için kaliteli ve faydalı içeriklerinin olması büyük önem taşıyor. Bloglar SEO açısından da en etkili araçlar olarak anahtar kelimeler, başlıklar, özetler gibi bölümlerinin doğru şekilde ayarlanmasına da dikkat edebilirsiniz. Blogunuzu oluştururken diline, bilgilerin güncel ve güvenilir olmasına özen gösterirseniz çok daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tabi düzensiz bir şekilde paylaşmak yerine, belli bir yayın planı çerçevesinde paylaşımlar yapmanız blogunuzdan en verimli şekilde yararlanmanızı da sağlayabilir.

Paylaştığımız tüm bu ipuçlarıyla siz de güçlü bir blog oluşturabilir ve sitenize dönüşüm oranlarınızı artıracak kaliteli trafik çekebilirsiniz. IdeaSoft olarak e-ticaretinizde başarılı bir şekilde ilerlemeniz ve kazancınızı artırmanız için size en profesyonel altyapı çözümlerini sunuyoruz. Siz de daha başarılı bir e-ticaret için hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, daha çok kazanmaya bugünden başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamae-ticaret
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!