DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Bir e-ticaret konferansı size ne kazandırabilir?

Bir e-ticaret konferansı size ne kazandırabilir?

Daha önce verimli bir e-ticaret konferansı deneyiminiz olduysa; bir iş modelini, başarılı bir e-ticaret işine dönüştürmenin yolları konusunda, bu konferanstan ilham almış olabilirsiniz. Çünkü iyi bir e-ticaret konferansı bu konuda girişimciler için önemli bir kaynak.

Bir e-ticaret konferansı; e-ticaretle ilgili yeni araştırma sonuçlarının, etkisi kanıtlanmış en son konsept ve fikirlerin paylaşılıp, içselleştirildiği; bu nedenle de, yüksek katılım sayısına ulaşılan organizasyonlar olarak tanımlanabilir. Özellikle, internet dünyasının üst düzey yöneticileriyle, e-ticaret yatırımcılarını, yöneticilerini ve çalışanlarını bir araya getiren e-ticaret konferansları; katılımcıların, yeni iş ilişkileri kurma fırsatı bulması açısından da son derece önemli.

Peki bir e-ticaret şirketi sahibi olarak, bir e-ticaret konferansı size başka neler katabilir?

En son araştırmalar ve pazar analizi

Bildiğiniz gibi, pazar analizi; şirket için satışlar, kârlılık, ürün kalitesi, satış kanalları, müşteri memnuniyeti vb. konularda gerçekleştirilen analizlerin yanı sıra, işletmenin güçlü ve zayıf yanların, fırsatların ve tehditlerin saptanmasını sağlayan SWOT analizi gibi çalışmalar sonucu oluşturulur.

Fakat e-ticarete yeni adım atmış bir firma, işletme içi analiz yapamayacağı için, bu durum sektörel analizlerin önemini artırır. İşte özellikle bu aşamada, e-ticaret konferansları çok verimli ve ilham verici olabilir. Bu nedenle, e-ticaret sektörünün en son pazar, müşteri ve rakip araştırma ve analizlerine yer veren kongre, konferans vb. etkinliklere katılarak, sektörle ilgili taze bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Dijital pazarlama konusundaki yenilik ve gelişmeler

E-ticaret girişimcilerinin, işlerini büyüterek daha fazla kâr elde edebilmeleri için; her yıl, dijital pazarlamayla ve pazarlama araçları ile ilgili yeni önerilerin ve ipuçlarının paylaşıldığı, çok sayıda e-ticaret konferansı düzenleniyor.

Dijital pazarlamadaki gelişmeleri ve onun değişen kurallarını yakından takip etmek isteyen e-ticaret girişimcileri; bu konuda düzenlenmiş e-ticaret konferansı gibi etkinliklere katılarak vizyonunu geliştirebilir. Dijital pazarlama ve e-ticaret sektörünün önemli aktörlerini bir araya getiren bu etkinlikler, dijital pazarlama konusunda yeni iş ilişkileri kurma ve var olan ilişkileri geliştirme açısından da son derece önemli.

Hedefli pazarlama ve CRM

Potansiyel müşterilerinizin artık ilgi göstermediği promosyon araçları yerine; hedefli dijital pazarlama, CRM (Müşteri ilişkileri pazarlama) ve müşteri hizmetleri konularında yeni fikir ve projeler geliştirmek için, e-ticaret konferansları son derece yararlı olabilir. Bu ve benzeri etkinliklerle; içerik pazarlama gibi, müşterinin istek ve ihtiyaçlarına uygun içerikler sunma konusunda da etkili olabilir. Bu konferanslar sayesinde sektördeki en son eğilimlerden haberdar olabilir ve dönüşüm oranınızı artırmak için en etkin strateji ve taktikleri geliştirebilirsiniz. Bu nedenle, müşterilerin yeni tüketim ve dijital medyayı kullanma eğilimleriyle ilgili araştırmalarının ele alındığı etkinliklere katılmanız işinize yarayabilir.

Kuşkusuz, bir e-ticaret konferansı, sözünü ettiğimiz başlık ve ipuçlarından çok daha fazlasını içerebilir. Paylaştığımız ipuçlarından yararlanarak siz de verimli olabileceğini düşündüğünüz bir e-ticaret konferansına katılabilir; bu etkinliğin işinizi geliştirme ve büyütmeniz konusunda verebileceği ilhamı kendiniz deneyimleyebilirsiniz. IdeaSoft; e-ticarette satışlarınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin, siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticarete girişGirişimcilik
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!