DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Bir blog’un online mağazanıza kazandıracağı 5 şey

Bir blog’un online mağazanıza kazandıracağı 5 şey

​İnternet üzerinden satış yapan şirketleri incelediyseniz bazılarının blog sahibi olduğu dikkatinizden kaçmamıştır. Peki bir şirketin blog’una zaman ve kaynak ayırmasının e-ticaret işine nasıl yarar sağladığını hiç merak ettiniz mi? Acaba blog sahibi olmak zaman kaybı mı, yoksa sanal mağazanız için yeni fırsatların kapısını aralayan önemli bir konu mu?

Blog, geleneksel ticaret mantığıyla yaklaşıldığında anlaşılması zor görünen, ancak e-ticaretin küresel yapısında önemi fark edilen internetin önemli yapı taşlarından birisi. Blog sahibi olmak; e-ticaret sitelerinin sesini duyurmak isteyenlerin dikkate alması gereken en önemli konuların başında geliyor.

Profesyonel bir yaklaşımla ve kaliteli içerikle hazırlanan bir blog sadece e-ticaret sitenize değil, blogu hazırlayan ekibe de büyük katkıları olabilen harika bir pazarlama şekli olarak karşımıza çıkıyor.

İşte bir blog hazırlamanın e-ticaret sitenize sağlayabileceği bazı önemli faydalar…

1- Sitenizin ziyaretçi sayısını arttırır

Blog kullanımı e-ticaret sitenizin trafiğini artırmada size büyük yarar sağlayabilir. Şirket blogunuz potansiyel müşterilerinizin yanı sıra iş ortaklarınız hatta rakipleriniz dahil birçok kullanıcının ilgisini çeker. Bu sayede şirketinizin bilinirliliğinin yanı sıra web sitenizin ziyaretçi sayısını da hızla arttırır.

2- Müşterilerinizle aranızda etkili iletişim sağlar

Blogunuz sizin şirketiniz için bir kürsü niteliği taşır. Blogunuzda yazılan her şey şirketinizi temsilen yapılan bir konuşma gibidir. Anlatım tarzında daha samimi bir hava yakalamanız, size geleneksel ticaretteki soğuk havayı kırarak potansiyel müşterilerinizle daha iyi bir iletişim sağlama imkanı sunar.

3- Üretkenliğinizi artırır

İyi bir blog oluşturabilmek tabi ki kolay bir iş değil. Araştırma yapmanız, bulduklarınızı derlemeniz ve bunu bir yazı olarak ziyaretçilere sunmanız gerekiyor. Yeterli tecrübeyi edindiğinizde üretkenliğinizin ne kadar arttığına siz bile inanamayacaksınız.

4- Stratejik düşünce alışkanlığı kazandırır

Üretkenliğiniz artarken bir yandan da stratejik düşünmeye alıştığınızı fark edebilirsiniz. Blog yazarken ziyaretçilerinizin hangi tür yazılardan hoşlandıklarını ve tarzınızın blogunuzun ziyaretçi sayısına nasıl etki ettiğini göreceksiniz. Bu verileri kendi yararınıza kullanarak bir nevi bakış açınızı değiştirmiş olacaksınız.

5- Sektörde bir adım öne çıkmanızı sağlar

E-ticaret şirketinizin hitap ettiği sektör hakkında yazdığınız yazılar ve bu konuda kazandığınız tecrübelerden sonra birçok kişi blogunuzu takip etmeye başlayacaktır. Bu durum şirketinizi hem sektör firmaları tarafından, hem de interneti takip eden bir çok kullanıcı tarafından tanınır yapacaktır. Tanınır ve tavsiye edilir olmak e-ticaret sitenize duyulan güveni artıracaktır.

Yukarıdakiler dışında blogların faydaları için söylenebilecek daha çok şey var. Ancak bir blog’dan bütün bu faydaları sağlayabilmek için yapmanız gereken disiplinli bir araştırmayla ortaya iyi bir blog koymak. Bu blog sizin ve e-ticaret şirketinizin tanıtımına büyük katkılar sağlayabilir.

Siteniz için gerekli trafiği sağladıktan sonra iş, satışları artırmaya kalıyor. Bunu başarabilmek içinse güvenli bir altyapıya ihtiyacınız var. IdeaSoft Bu konuda size yardımcı olmaya hazır. Hızlı ve güvenilir hizmet anlayışı sayesinde IdeaSoft e-ticarette arzu ettiğiniz desteği size sunacaktır. Eğer siz de IdeaSoft’un benzersiz hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve farkı kendiniz görün.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Arama Motoru Optimizasyonuİçerik pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!