DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Babalar günü yaklaşırken e-ticaret sitenizi hazırlayın

Babalar günü yaklaşırken e-ticaret sitenizi hazırlayın

​Özel günlerde hediye satışları oldukça önemli bir ciro yapar. Özellikle Türkiye’de babalar günü en çok hediye satışının yapıldığı günlerden biri olduğu biliniyor. 2011’de babalar günü için yapılan toplam perakende satış cirosu 850 milyon TL’yi geçerken, 2012’de bu rakam 1 milyar TL’yi buldu.

 

Bu yılda babalar günü 16 Haziran’a denk geliyor ve tarih giderek yaklaşıyor. Bu özel güne şimdiden hazırlanabilmek ve babalar gününde satışlarınızı artırabilmeniz için IdeaSoft olarak bazı ipuçlarını sizler için bir araya getirdik.

 

1) Ana sayfanızı düzenleyin: Ürünlerizden babalar günü için uygun olan ürünleri ön plana çıkarın. Eğer niş bir ürün grubunuz yoksa, müşterilerinizin satın alma kararı için ara sayfalarda çok dolaşmak istemeyeceğini aklınızda bulundurmanız uygun olur. Babalara hediye olarak alınmaya uygun ürünlerinizi ana sayfanıza taşımak tercih edilmenizi kolaylaştırabilir.

 

2) Özel hediye grupları oluşturun: Ürünlerinizde belirli ürünleri tek bir paket altında toplamak satın alma konusunda müşterilerinizi teşvik edebilir. Bu paketleri oluştururken fiyat seçeneklerini geniş bir yelpazeye yaymak, farklı ekonomik düzeydeki müşterileriniz için ilgi çekici olabilir. Eğer ürün gamınızdan dolayı,  sınırlı sayıda paket oluşturma imkanınız varsa en az 3 fiyat seçeneği olması müşterileriniz için tatmin edici olacaktır.

 

3) Ürün önerileri: Müşterileriniz henüz ne tür bir hediye alacaklarına karar vermemiş olabilirler. Bu nedenle onlara farklı seçenekleri siz gösterebilirsiniz. Özellikle metinler içerisinde babalar gününe uygun olduğunu belirtmek, henüz bu özel günün yaklaştığını fark etmemiş ya da henüz bir karar vermemiş kullanıcılar için cazip olabilir.

 

4) Reklam kampanyalarınızın hedef kitlesine dikkat edin: Babalar gününde en çok kadın ve çocukların satın alma yaptığını göz önüne almak faydalı olacaktır. Sizlerle daha önce paylaştığımız kadınlara satış yapmak yazımızı tekrar okumak isteyebilirsiniz. Reklamlarınızı ve ana sayfada yapacağınız düzenlemelerinizi duygusal bir reaksiyon oluşturacak şekilde düzenlemek tercih edilmeniz için faydalı olacaktır.

 

5) Promosyonlar düzenleyin: Eğer ürünleriniz veya hizmetleriniz babalar günü için uygun değil ise yine de bu özel günden yararlanabilirsiniz. “Babamı neden seviyorum?” gibi konularda düzenleyebileceğiniz yarışmalar veya benzer promosyonlar ve kampanyalar müşterinizin sizinle bağ kurmasına faydalı olabilir.

 

6) E-posta bilgilendirmeleri: Özellikle sizden daha önce alışveriş yapmış müşterilerinize bu özel güne dair özel uygulamalarınızı e-posta yoluyla bildirmek faydalı olacaktır. Bu güne özel bir görselle şekillendireceğiniz e-postanız ile müşterilerinize özel imkanlar sunmak satışlarınız için faydalı bir uygulama olabilir.

 

7) Anahtar kelime araştırması: Pek çok farklı araç ile müşterilerinizin babalar günü hediyesi ararken arama motorlarında hangi kelimeleri veya kelime gruplarını aradığını öğrenmeniz mümkün. Bu bilgi ile reklam kampanyalarınızı düzenleyebilir ya da websitenizde kullanarak müşterilerinizin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

 

IdeaSoft’un verdiği bu ipuçları sayesinde e-ticaret sitenizi babalar gününe hazırlamak sizler için daha kolay olacaktır. Eğer bir e-ticaret siteniz yoksa siz de IdeaSoft’un akıllı ticaret paketleri ile tanışabilir ve ücretsiz demo talebi vererek online mağazanızı babalar gününe hazırlayabilirsiniz…

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiürün yönetimi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!