DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Ayın Başarı Hikayesi: www.tazemasa.com

Ayın Başarı Hikayesi: www.tazemasa.com

​Her ay olduğu gibi bu köşemizde , tasarımı ve ticari başarısıyla ön plana çıkmış müşterilerimizi ağırlamaya devam ediyoruz. Bu ay sizleri, mutfak alışverişini bir tık uzağımıza taşıyan  www.tazemasa.com sitesi ile tanıştıracağız.

 

 

 

 

 

12.12.2012 tarihinde İstanbul’da hizmet vermek üzere ; tazelik, sağlık ve lezzet arayan dostlarına hizmet amacı ile kurulan www.tazemasa.com yöneticisi Fahir Özcan ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda, Fahir Bey projelerini şu kelimelerle özetliyor:

“Tazemasa Mutfak Alışverişi İçin En Taze ve Akıllıca Yol !”

 

 

Fahir Bey son derece profesyonelce çizgilerle belirlenmiş olan girişim hamlelerini şu şekilde ifade anlatmakta;

 

“Üreticilerden, çiftlik ve tarlalardan sofranıza en taze ürünleri, gıda için olabilecek en ideal ortamda getirebilmek amacıyla bu işin uzmanlarını bünyemize dâhil ettik ve tarlalardan masanıza en kısa mesafeyi oluşturduk.

 

Tazemasa, mevsiminde yetişen meyve, sebze ve diğer ürünleri bulabileceğiniz özel bir adrestir. Mevsimlik meyve, sebze ve diğer ürünlerimizi, uzmanlarımızın çabası ve organizasyonu ile evinize tarladan toplandıktan sonra en kısa sürede getiriyoruz. Depolarda, tezgahlarda günlerce sürüklenen ürünlerin aksine, tarladan toplanan ürünler üretici, çiftlik ve iş ortaklarımızın yardımı ile evinize doğrudan ulaşır.”

 

 

 

“Mevsiminde, yöresinden Türkiye lezzetlerini en taze ve uygun fiyatlarla kapınıza kadar getiriyoruz.”

sözüyle hareket eden www.tazemasa.com yöneticileri hizmet politikaları hakkında da şu açıklamada bulunuyorlar:

 

“Daha taze gıda ve daha uygun fiyatlar? Bir hayalin gerçeğe dönüşmesi gibi algılanabilir ancak akıllı tasarımımız bunu sağlamaktadır. Çünkü ürünlerimizin büyük bir çoğunluğu aracılardan ziyade doğrudan üretici, çiftlik ve tarlalardan gelmekte; bu sayede sofranıza ulaştığında çok daha uzun süre taze kalıyor ve daha uygun fiyata mal oluyor.”

 

Muz dışında ithalat ürün satışı yapmayan www.tazemasa.com ; ürünlerinin tamamını Türkiye’deki çiftçilerden temin ederek yerli üretime de destek olma misyonunu yerine getirmekte.

 

 

Fahir Bey, projelerinin kapsamını ise şu şekilde anlatmakta;

 

“Çabuk bozulabilir nitelikteki ürünler bizim uzmanlık alanımız. Size, sezonun en iyi kaynaklarından yüzlerce çeşit yüksek kaliteli taze gıda sunuyoruz. Karşı konulamaz tazelikte meyveler, sebzeler, yumurta, peynirler, zeytin ve zeytin yağlarınız , bakliyat ve salça ürünlerini satıyoruz, çok yakında unlu mamuller ve organik ürün guruplarımızı da satışa sunacağız.”

 

Gıda sektöründe faaliyet gösteren genç bir girişim olan www.tazemasa.com , taze meyve sebze ürünlerinde bir standard oluşturarak tüketicilerinin sağlıklı , taze ve lezzetli beslenmelerine yardımcı olmayı hedeflemekte.

 

Reklam stratejilerini “Site trafiğimizi ilgi gösteren dostlarımız kulaktan kulağa yayılarak oluşturuyorlar. Mailling ile ilgili gruplara erişiyoruz.” sözleriyle anlatan Fahir Bey,  geldikleri noktada beklentilerinden daha fazla satış gerçekleştirdiklerini iddia etmekte. Aylık ziyaretçi sayıları 2000 civarında seyretmekte olan www.tazemasa.com, geniş kitlelere ulaşan reklam çalışmaları olmadan da başlangıç aşamasında satış tutundurma konusunda örnek bir site görünümünde.

Fahir Bey, E ticaret’e başlayacaklara ise, mutlaka bir strateji oluşturmalarını ve  nasıl farklılaşabileceklerini belirlemelerini önermekte.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!