DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Anneler Günü’nde satışlarınızı artırmanın yolları

Anneler Günü’nde satışlarınızı artırmanın yolları

Özel günler, e-ticaret siteleri için kimi zaman aylık satışları bir günde katlamak anlamına geliyor.

Sezonluk satışlar arasında en yüksek artışın gözlemlendiği günlerden biri olan Anneler Günü, bunun en iyi örneklerinden biri. Anketlere göre İngiliz internet kullanıcıları geçtiğimiz yıl Anneler Günü’nde, toplamda 1 milyon saatin üzerinde zamanını online hediye arayarak geçirmiş. Anneler Günü’ne çok az bir zaman kala, ülkemizde de e-ticaret siteleri, pazarlama ve tanıtım çalışmalarına başladı bile. Sizin e-ticaret siteniz, Anneler Günü’ne hazır mı?

Anneler Günü, birçoğumuz için özel ve anlamlı bir gün. Özellikle ailelerinden uzak yaşayanlar, bu dönemde online alışverişin kendilerine sunduğu avantajlardan yararlanmayı tercih ediyorlar. Hediyelik, mücevher, çiçek, giyim-kuşam, parfüm ve daha pek çok dikey için Anneler Günü, satışları artırmak için olduğu kadar, yeni müşterilere ulaşmak için de benzersiz bir fırsat sunuyor.

Anneler Günü’nde e-ticaret sitenizde satışlarınızı artırmanın yollarına, gelin birlikte bakalım.

Yüksek etkileşim, yüksek erişim

Anneler Günü’nde en aktif potansiyel alıcı kitlesini, doğal olarak çocuklar ve gençler oluşturuyor. Bu nedenle bu dönemde sosyal ağlar ve kullanıcı toplulukları yönetiminin yanı sıra, hedefli e-posta pazarlama çalışmaları öne çıkıyor. Araştırmalara göre konu başlıklarında cazip, somut teklifler sunan e-postaların açılma ve tıklanma oranı, bu dönem artıyor. Aynı durum, sosyal medya paylaşımları için de geçerli.

Ücretsiz kargo ve diğer cazip teklifler

Kargo ücretleri genellikle, online almakla dükkandan alma arasındaki farkı ortaya koyuyor. Bu nedenle ücretsiz kargo teklifleri, bu dönem satışlarınızı artıracak en güçlü stratejilerden biri olabilir. Bunun dışında özel hediye paketleri, kişisel mesaj ve ambalajlar, sizi rakiplerinizden sıyıracak hizmet avantajları arasında sayılabilir. Ödül çekleri, yeniden satış olasılığınızı artırabilecek önemli bir faktördür. Ayrıca ürün listelerini kullanabilir; geçtiğimiz yıl Anneler Günü’nde en çok satılan ürünleri sergileyebilir veya ziyaretçilerinize hediye fikirleri verecek, hem de site trafiğinizi artıracak tavsiye rehberleri hazırlamayı düşünebilirsiniz.

Erişim kanallarını etkin kullanmak

E-posta ve sosyal medyanın yanısıra, geleneksel dijital reklamcılık araçlarına; SEO ve görüntülü reklam harcamalarına eğilim, bu dönemde artış gösteriyor. Siz de bu dönemde, takipçileriniz ve ziyaretçileriniz için cazip teklifler hazırlamanın yanı sıra, pazarlama gürültüsünden sıyrılabilmek için özel bir reklam bütçesi ayırmayı düşünebilirsiniz. Sosyal medyada düzenli paylaşımlarda bulunabilir, rakiplerinizi yakından izleyerek stratejilerinizi geliştirebilirsiniz. Yarışmalar, sosyal ağlarda görece küçük reklam bütçeleriyle geniş kitlelerin ilgisini uyandırmanın iyi bir yoludur.

Son olarak, bu normalden yoğun günlerde lojistik operasyonlarınızda aksama yaşanmaması için önlem almak yerinde olabilir. Takviminizde yer alıyorsa bile site güncellemeleri ertelemek, yoğun trafik nedeniyle yaşanabilecek yavaşlamaların önüne geçmenize yardımcı olabilir. Bu sene ve her sene aynı tarihlerde kutlanan özel günlerde satışlarını artırmanın pek çok yolu var. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile e-ticaret işinizi nasıl büyütebileceğinizi kendiniz test edin; demo hesabınızı bugünden oluşturun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!