Alve & IdeaSoft iş ortaklığı

Alve & IdeaSoft iş ortaklığı

IdeaSoft, Türkiye’nin hızla gelişen ürün ve fiyat karşılaştırma motoru Alve ile iş ortaklığı gerçekleştirerek, IdeaSoft alt yapısını kullanan müşterilere yeni bir alternatif pazarlama yöntemi sunuyor.

E-ticaret sektöründe birçok tüketicinin ziyaret ettiği ürün ve fiyat karşılaştırma motorları, online mağazalar için hem trafik hem de satış kaynağı oluyor. Alve 2013 yılında kurulmasına karşın, 2015 verilerine göre yüzde 270 büyümüş durumda. Teknosa, Media Markt, Lidyana, Misspera, D&R gibi 400’e yakın online mağazaya hizmet veren Alve diğer taraftan, 350 bin tekil ziyaretçinin alışverişlerini gerçekleştirmek için giriş yaptıkları bir platform.

Alve’de her gün elektronik, moda, anne-bebek, yedek parça, hırdavat, outdoor, oyuncak, tekstil, kozmetik ve bunların dışında 600’den fazla kategoride 1 milyondan fazla ürün listeleniyor ve yüzde 0,5 ile yüzde 1,5 gibi yüksek bir dönüşüm oranıyla e-ticaret sitelerine dönüşüm odaklı bir pazarlama imkanı sunuyor. Alve’yi diğer pazarlama yöntemlerinden farklı kılan ve e-ticaret yapan KOBİ’lerin dikkatini çeken en önemli özelliği ise tıklama başı maliyetlerin ortalama 0.10 TL olması.

Avantajları nelerdir?

Akıllı E-ticaret Paketleri’ni kullanan KOBİ’lerin düşük maliyetlerle, yüksek dönüşüm yakalaması için IdeaSoft’un 6.2.1 güncellemesinde yer verdiği Alve entegrasyonu ile;

– Alve.com’a XML yoluyla kolayca ürünlerinizi aktarabilir

– Birçok marka ile birlikte sergilenerek site trafiğinizi artırabilir

– Düşük maliyetlerle, daha çok ziyaretçi kazanarak satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Nasıl entegre olurum?

IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri ile XML alt yapısı bulunan (Entegre-Enterprise-Platinium) e-ticaret firmaları, IdeaSoft kullanıcı paneli içerisinde entegrasyonlar seçeneğine girerek hazır halde sunulan AlveXML’ini karşı tarafa iletmeleri yeterlidir.

Siz de IdeaSoft müşterisi iseniz ve ürünlerinizi AlvePlatform’da sergileyerek satışlarınızı artırmak istiyorsanız, bir an önce başvurunuzu Alve’ye iletin. Alve müşteri hizmetleri ekibi size uygun reklam kurgusu konusunda sizleri bilgilendirecektir. Gelin, hemen başvurunuzu gerçekleştirin.

Diğer Yazılar

Savaş Çetinkaya
1 Kasım 2022

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini değiştiriyor. Bu anlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; internetten satış için şirket kurmak isteyen birçok girişimciyi, digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne adım atmaya yöneltiyor. Bilindiği gibi; fiziksel bir mağaza sahibi olmak ile karşılaştırıldığında, internetten satış için şirket kurmak, yatırım ve işletme maliyetlerinin…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
29 Ekim 2022

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir ve yeni başlayanlar ilk olarak nelere ihtiyaç duyar? Bunu mercek altına almak ve e-ticarete yeni başlayacaklara ön ayak olmak istedik. Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde elektronik ticaret hızla gelişim gösteriyor. Birçok büyük markanın ilgisini çektiği gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin de e-ticaret ilgi odağı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
28 Ekim 2022

Uzun zamandır çalışarak online satış sitesi kurmak ve online satış yapmak için gereken tüm eksikleri tamamladığınızı ve ilk satışınızı da yaptığınızı düşünelim. Artık online satış sitesi kurmak sizin için bir plandan öteye geçmiş ve gerçekleşmiş oldu. Ancak ilk günlerdeki yoğunluk azaldığı ve diğer konuları hallettiğiniz için online satış rakamlarına odaklandığınızda işlerin düşündüğünüz gibi gitmediğini görebilirsiniz.…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
26 Ekim 2022

Halihazırda kendini kanıtlamış bir markaya, sahip olduğundan daha iyi bir isim bulmayı hiç denediniz mi? Bu küçük oyunun, düşündüğünüzden daha güç olduğunu, ilk denemeden sonra bile kolayca fark edebilirsiniz. Benzer şekilde; e-ticarette sıkça oynamak zorunda kaldığımız bir oyun: Sanal mağazamıza isim seçmek. Farklı ürünler ve markalara yer vereceğiniz sanal mağazanıza yeni bir alan adı ve…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
21 Ekim 2022

Bir önceki yazımızda Mobil SEO’nun ve mobil öncelikli indekslemenin üzerinde detaylı bir şekilde durarak, neden bu konuya önem vermeniz gerektiği ele almıştık. Bugünkü yazımızda ise mobil SEO’nuzu geliştirmek ve arama sorgularına daha iyi yanıt verebilmek için neler yapabileceğinizin üzerinde duracağız. Sitenizin mobil aramalarda daha iyi bir performans göstermesi ve sayfa sıralamanızı geliştirmek için bir takım…(Continue Reading)