Alve & IdeaSoft iş ortaklığı

Alve & IdeaSoft iş ortaklığı

IdeaSoft, Türkiye’nin hızla gelişen ürün ve fiyat karşılaştırma motoru Alve ile iş ortaklığı gerçekleştirerek, IdeaSoft alt yapısını kullanan müşterilere yeni bir alternatif pazarlama yöntemi sunuyor.

E-ticaret sektöründe birçok tüketicinin ziyaret ettiği ürün ve fiyat karşılaştırma motorları, online mağazalar için hem trafik hem de satış kaynağı oluyor. Alve 2013 yılında kurulmasına karşın, 2015 verilerine göre yüzde 270 büyümüş durumda. Teknosa, Media Markt, Lidyana, Misspera, D&R gibi 400’e yakın online mağazaya hizmet veren Alve diğer taraftan, 350 bin tekil ziyaretçinin alışverişlerini gerçekleştirmek için giriş yaptıkları bir platform.

Alve’de her gün elektronik, moda, anne-bebek, yedek parça, hırdavat, outdoor, oyuncak, tekstil, kozmetik ve bunların dışında 600’den fazla kategoride 1 milyondan fazla ürün listeleniyor ve yüzde 0,5 ile yüzde 1,5 gibi yüksek bir dönüşüm oranıyla e-ticaret sitelerine dönüşüm odaklı bir pazarlama imkanı sunuyor. Alve’yi diğer pazarlama yöntemlerinden farklı kılan ve e-ticaret yapan KOBİ’lerin dikkatini çeken en önemli özelliği ise tıklama başı maliyetlerin ortalama 0.10 TL olması.

Avantajları nelerdir?

Akıllı E-ticaret Paketleri’ni kullanan KOBİ’lerin düşük maliyetlerle, yüksek dönüşüm yakalaması için IdeaSoft’un 6.2.1 güncellemesinde yer verdiği Alve entegrasyonu ile;

– Alve.com’a XML yoluyla kolayca ürünlerinizi aktarabilir

– Birçok marka ile birlikte sergilenerek site trafiğinizi artırabilir

– Düşük maliyetlerle, daha çok ziyaretçi kazanarak satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Nasıl entegre olurum?

IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri ile XML alt yapısı bulunan (Entegre-Enterprise-Platinium) e-ticaret firmaları, IdeaSoft kullanıcı paneli içerisinde entegrasyonlar seçeneğine girerek hazır halde sunulan AlveXML’ini karşı tarafa iletmeleri yeterlidir.

Siz de IdeaSoft müşterisi iseniz ve ürünlerinizi AlvePlatform’da sergileyerek satışlarınızı artırmak istiyorsanız, bir an önce başvurunuzu Alve’ye iletin. Alve müşteri hizmetleri ekibi size uygun reklam kurgusu konusunda sizleri bilgilendirecektir. Gelin, hemen başvurunuzu gerçekleştirin.

Diğer Yazılar

Senem Savcu
2 Mart 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların kullanışsız olduğunu düşünür. Ancak gerçekte ücretsiz sunulan bu imkanların avantajları ya da dezavantajları seçilen firmalara göre değişkenlik gösterir. Eğer doğru bir platform seçerseniz, ücretsiz sistemler de sorunsuz bir…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç yapmanız sağlanır. Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları göz önünde bulundurulduğunda süreç oldukça kolaydır. İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi…(Continue Reading)

Senem Savcu
16 Şubat 2023

Online alışveriş tüketicilere fiziksel bir mağazaya kadar ürünleri görme ve satın alma imkanı sunar. Kişiler nerede olursa olsun, bu sistemlerden yararlanması mümkündür. Aynı zamanda bu dünyaya adım atmak istiyorsanız en iyi ücretsiz e-ticaret sitesi açmak mümkündür. Bu kapsamda mevcut olan çok sayıda firma vardır. Hem yerli hem de yabancı seçenekler oldukça fazladır. Ancak bir e-ticaret…(Continue Reading)

Senem Savcu
11 Şubat 2023

E ticaret sitesi nasıl kurulur? Sorusu, markasını dijitale taşımak isteyenler tarafından merak edilmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapma her geçen gün artan bir trenddir. Zira insanlar acil olmayan ihtiyaçlarını internetten sipariş vermeyi her zaman pratik ve rahat bulur. Bu bakımdan bu sektörde mevcut olan çok sayıda firma vardır. E-ticarete başlamak başlangıçta zor gibi dursa da takip…(Continue Reading)

Senem Savcu
9 Şubat 2023

E-ticaret dünyası her geçen gün gelişen bir dünyadır. Çünkü insanlar internetten alışveriş yapıp, ürünün adresine kadar gelmesini her zaman avantajlı olarak görür. Eğer bir şeye acil gereksinim duyulmuyorsa, çoğu kişi internetten bakmayı tercih eder. Bu dünya oldukça canlı olduğu için pek çok girişimci veya küçük ve orta boyutlu işletme buraya adım atmak ister. Dijitalleşme sürecini…(Continue Reading)