DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Alışveriş sitenizin satışlarını artırmak için yapmanız gereken 4 şey

Alışveriş sitenizin satışlarını artırmak için yapmanız gereken 4 şey

​Elektronik ticaret istisnasız tüm sektörler arasında en hızlı büyüyenler arasında sayılıyor. Bu durum hem Türkiye, hem de dünyanın geri kalan hemen her bölgesi için geçerli. Her ne kadar e-ticaretin geçmişi çok eski olmasa da çok kısa zaman içerisinde toplam hacmi son derece arttı.

 

Bu büyümeden faydalanmak ve müşterilerinize daha iyi hizmet sunabilmek aslında çok zor değil. İşinizi daha da kolaylaştırmak için IdeaSoft’un E-ticaret Bilgi Bankası’nda bu konularla ilgili sizler ile önemli bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz.

 

Bugün de satışlarınızı artırmanın yollarından bahsedeceğiz. Bu yazıda sizlerle paylaşacağımız 4 temel başlık, genel olarak alışveriş sitenizin genelinde uygulamanız gereken ve sonucunda satışlarınızı artırmayı sağlayabilecek son derece önemli noktalar.

 

İçerik

Bunu ne kadar söylesek az; e-ticaret sitenizin başarısının birinci sırrı mükemmel bir içeriğe sahip olması. Bu anlamda içeriği sadece metinler olarak düşünmeyin, alışveriş sitenizin tüm içeriğinin üst düzey olmasına çalışın. Ürünleriniz de mümkün olduğu kadar benzersiz ve müşterilerinizi memnun edecek kalitede, onları tanıtmak için yazdığınız metinler de aynı şekilde üst düzeyde olmalı. Kullandığınız fotoğrafların da satış üzerinde büyük etkisi olduğunu unutmayın.

 

Tek trafik kaynağına bağımlı olmayın

Sizin için hangi kaynak en yüksek trafiği sağlıyor? Buna verdiğiniz cevap ne olursa olsun, diğer potansiyel kaynaklarınızı gözden kaçırmayın. Bugün sizin için çok karlı olan bir trafik kaynağı yarın beklenmedik şekilde bu önemini yitirebilir. Bu yüzden trafik kaynaklarınızı mümkün olduğu kadar çeşitlendirmeye çalışın. Organik trafik, online reklamlar, içerik pazarlama, performans bazlı reklamlar (affiliate) hepsinin kendi avantajları var ve dengeli bir şekilde hepsinden faydalanabilirseniz tüm yumurtaları aynı sepete koyma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

 

Doğru kanaldan tanıtım

Eğer alışveriş siteniz henüz alanında Türkiye’nin bir numarası değilse; çok büyük ihtimalle sitenizden henüz hiç haberi olmayan potansiyel müşterilerinizin sayısı var olan müşterilerinizden daha fazladır. Var olan müşterilerinizin özelliklerini inceleyerek, hedef kitlenizi doğru bir şekilde tanımlayın ve potansiyel müşterilerinize ne şekilde ulaşabileceğinizi tespit edin. Bu sayede yeni müşterilere daha etkili ve çok daha düşük maliyetli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Ölçümleme

En başta belirttiğimiz e-ticaretin en hızlı büyüyen sektörlerden biri olmasının nedenleri arasında her şeyin ölçümlenebilir olması üst sıralarda yer alıyor. Google Analytics veya benzeri ücretsiz web analiz servislerinden birini kullanarak tüm kampanyalarınızı, tüm trafik kaynaklarınızı, tüm ziyaretçilerinizi yakından takip edin. Örneğin birden fazla e-posta pazarlaması faaliyetiniz varsa hangi durumda hangisinin daha iyi performans verdiğini ayırt edebilmeniz gerekiyor. Ancak bu sayede verimliliğinizi en üst düzeye çıkartabilirsiniz.

 

E-ticaret içerisinde bulunduğumuz yüz yılın en gözde iş alanı. Eğer siz henüz bu alanda yer almadıysanız hemen ücretsiz bir demo hesabı için başvurabilirsiniz. Fakat hali hazırda e-ticaret ile uğraşıyorsanız işlerinizi kolaylaştırmak ve satışlarınızı artırmak için sizi de binlerce mutlu IdeaSoft kullanıcısının neden bizi tercih ettiğini görmeniz için akıllı e-ticaret paket özelliklerini incelemenizi öneririz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!