DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Adım adım LinkedIn işletme sayfası oluşturmak

Adım adım LinkedIn işletme sayfası oluşturmak

​Daha önce sizlerle profesyonel sosyal ağ sitesi LinkedIn’in e-ticaret siteleri için ne şekilde faydalı olabileceğine dair detaylı bir makale paylaşmıştık. Tüm bu faydalara ulaşabilmek için ilk yapmanız gereken ise LinkedIn üzerinde e-ticaret sitenizin sayfasını oluşturmak.

Eğer LinkedIn’e yeniyseniz bu biraz karışık bir prosedür gibi gelebilir. Hatta LinkedIn’i bireysel olarak kullananlar için bile bir işletme sayfası oluşturmak çok kolay bir iş sayılmaz. O yüzden size bu süreci adım adım anlatacak bir rehber hazırladık.

Bu rehber sadece işletmenizin LinkedIn sayfasını oluşturmak değil, aynı zamanda bu sayfayı e-ticaret işinizi destekleyecek şekilde nasıl düzenleyebileceğinize yardımcı olmayı hedefliyor.

1- Şirketinizi ekleyin

Şirketinizin LinkedIn sayfasını oluşturmak için ilk yapmanız gereken LinkedIn’e giriş yaptıktan sonra şu adresi ziyaret etmek ve şirketinizin adı ile bu şirkette kullandığınız e-posta hesabınızı girmek olacak.

2- Şirket temel detaylarını doldurun

Bir önceki maddeyi tamamladıktan sonra karşınıza gelen ekranda ilk olarak sağ sütunda yer alan şirket bilgilerini doldurun. Şirketin türü, çalışan sayısı, web sitesi adresi ve ana sektörü gibi bilgileri doldurarak işe başlayın. Bu sütunun altındaki “Şirket Ofisleri” kısmına şirketin adresi girmeyi de ihmal etmeyin.

İlgili Yazılar:
LinkedIn ve E-ticaret için Önemi
LinkedIn’i e-ticarette daha etkili kullanmak için ipuçları
Bir e-ticaret sitesi LinkedIn’den nasıl faydalanabilir?

3- Şirket açıklamasını yazın

Sol alandaki sütunda yer alan “Genel Bakış” sekmesi altında şirketin temel bilgileri yer alıyor. Burada şirketinizin ismini ve açıklamasını girdikten sonra, alt kısımda yer alan şirket yöneticileri ve şirket uzmanlıklarını da ekleyin. Bu sırada şirket için bir resim ve 100×60 piksel boyutundaki standart logo ile 50×50 piksel boyutundaki kare logoyu da ekleyin.

Bu noktadan sonra devam etmeden önce sağ üstte bulunan düğme yardımıyla şirketinizi “Yayımlayın”.

4- Ürün ve hizmetler

Üst tarafta göreceğiniz “ürün ve hizmetler” sekmesi şirketinizin satışını yaptığı farklı ürünlerden bahsedeceğiniz alandır. 11 adımdan oluşan bu sayfadaki tüm adımları doldurmak zorunda olmadığınızı hatırlatalım. Bu sayede sunduğunuz ürünlerden öne çıkanları fotoğraf, açıklama ve hatta YouTube videosu ile tanıtabilirsiniz. Dilerseniz özel promosyonlar oluşturmak ve LinkedIn üzerinden ürünle ilgili başvuruda bulunacak kişilerin kiminle iletişime geçmesi gerektiğini de buradan tanımlayabilirsiniz.

Tamamladıktan sonra yine sağ üstte yer alan “Yayımla” düğmesi ile işlemi sonuçlandırın.

5- Tavsiye isteyin

Sunduğunuz ürün veya hizmetler konusunda diğer LinkedIn üyelerinin tavsiyeleri, sizin için çok değerli olabilir. Bunun için Ürün ve Hizmetler sayfanızda yer alan “Tavsiye iste” bağlantısına tıklayarak LinkedIn’de bağlantılı olduğunuz kişilerden tavsiye talep edebilirsiniz.

LinkedIn’de şirketiniz için bir sayfa oluşturmak e-ticaret siteniz için tahmin ettiğinizden de daha büyük fayda sağlayabilir. Bu faydayı satışa dönüştürebilmek içinse IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri size yeter. Hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinden nasıl faydalanabileceğinizi kendiniz test edin.


İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!