DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Abonelik sistemi ile e-ticaret için ipuçları

Abonelik sistemi ile e-ticaret için ipuçları

E-ticarette abonelik sistemi ile çalışan firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Artık pek çok web sitesinde abonelere özel günlük, haftalık, aylık, hatta yıllık olarak satış yapılabiliyor. Abonelik sistemi ile e-ticaret yapabilmek için uygun bir ürün segmenti bulmak büyük önem taşıyor.

Abonelik sistemi, yaklaşık on yıldır bir çevrimiçi alışveriş modeli olarak firmalar tarafından tercih ediliyor. Yapılan araştırma sonuçlarına göre bu sistem doğru uygulandığında maliyetleri ciddi oranda düşüren ve karlılığı artıran bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. İşte abonelik yöntemi ile e-ticarette, özellikle kategori seçimi konusunda işinize yarayabilecek önemli ipuçları…

Abonelik servisi ne işe yarar?

Abonelik sisteminde taahhüt sistemi olduğu için aboneler bir ürün ya da hizmeti bir defaya mahsus değil, tekrar eden dönemlerle satın alırlar. Bu da firmanın gelir ve gider öngörülerini yapmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca, ürünlerin satışı önceden taahhütle garanti altına alınmış olduğu için uzun vadede ürün maliyetlerini aşağı çekebilecek yöntemler kullanılabilir. Bunun için kullanıcılarınızı tekrar eden alışverişler yapmaya ikna edebilecek ürün ve hizmetlere yönelmenizde fayda var.

Yenileyici abonelik servisleri

Abonelik ile çevrimiçi alışveriş sistemi özellikle, kullanıcıların düzenli olarak tükettikleri ürünler için uygun olabilir. Örneğin, hergün traş olan biri için traş bıçağı, traş köpüğü, traş kremi, losyonu gibi ürünler belli süreler içerisinde yenilenmesi gereken ürünler olduğundan abonelik sistemi için ideal bir pazarlama nişi olarak düşünülebilir. Kısaca, yenilenmesi gereken tüketim ürünleri, abonelik sistemi için son derece uygun.

Kullanıcılar için keşif servisi

Günümüzde pek çok ürün ve hizmet için internet üzerinden satış yapan binlerce internet sitesi var. Bu şekilde çalışan e-ticaret firmaları, kullanıcılarının alışveriş tercihlerine ve profil özelliklerine göre günlük, haftalık ya da aylık bültenler ya da fırsat ürünlerini tanıtan e-postalar ile bu keşif ürünlerini kullanıcılarının beğenisine sunuyor. E-ticaret siteniz için ürün keşifini ve seçim işini çözecek bir altyapı ile böyle bir abonelik sistemi kurgulayabilirsiniz.

Hizmet abonelikleri

Bazı çevrimiçi abonelik servisleri, devam eden hizmetler için de kullanılabiliyor. Örneğin çevrimiçi yayın yapan bazı firmalar, abonelik sistemi ile kullanıcılarına özel sinema ve dizi hizmeti sunuyorlar. Bir başka abonelik sistemi ile hizmet verilebilecek örnek olarak da aboneliğe dayalı yazılım hizmetleri gösterilebilir. Kullanıcılarınızın ihtiyaç duyduğu ve satın alacağı hizmetler için abonelik sistemini kullanabilirsiniz.

E-ticaret piyasasında abonelik yöntemiyle çalışan firmalar arasında yüksek bir rekabet olduğunu söylemek mümkün. Bu rekabet ortamında üst sıralarda yer almak için fırsat ürünlerini ve kullanıcıların yönelebileceği hizmet alanlarını belirlemek büyük önem taşıyor. E-ticaretle ilgili her konuda IdeaSoft deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Hemen şimdi ücretsiz demo hesabınızı oluşturarak e-ticaret dünyasına sağlam bir adımla giriş yapabilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: abonelikabonelik servisiAbonelik sistemiçevrimiçi alışverişe-ticarete-ticaret mağazası- rekabetE-ticaret Sektörühizmethizmet aboneliğiniş ürünonline alışverişPazarlamaürün keşif
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!