DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

500 milyon Facebook paylaşımı analizinden çıkan altın değerindeki ipuçları

500 milyon Facebook paylaşımı analizinden çıkan altın değerindeki ipuçları

Bugüne kadar dünyada gerçekleştirilen en büyük Facebook araştırmasının sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bu sonuçlar 500 milyon Facebook paylaşımının analizlerinden elde edildi. Veri analizlerinin adil olabilmesi için sonuçlar farklı noktalar üzerinden defalarca değerlendirilmiş ve bu şekilde kamuoyu ile paylaşılmış. Sonuçlar genellikle analizlerden elde edilen ortalamalar baz alınarak verilmiş.

Şu bir gerçek ki veriler çok ilginç ve yönlendirici. Ayrıca analiz sonuçlarının birçok sektörde de işe yarayacağı kesin. İşte sizin de kendi e-ticaret sitenizde kullanıp nokta atışı yapabileceğiniz sonuçlar…

Paylaşım yapmak için en popüler saatler

Bu araştırma sonuçlarını inceleyen çoğu kişi ilk etapta “Paylaşım yapmak için en popüler saat hangisi?” sorusunun cevabını merak ediyor. Yapılan analize göre paylaşım için en popüler saatler gündüz 10:00 ile 13:00 arası. Popülaritesi en düşük saatler ise gece 23:00 ile 02:00 arası. Bu saatleri iyi değerlendirerek paylaşımlarınızın etkisini artırabilirsiniz.

Paylaşım için en uygun günler

Günün en popüler saatleri belli olduğuna göre, bu saatleri hangi günlerde değerlendirerek daha etkili paylaşımlarda bulunabileceğinize bakmakta fayda var. Haftanın en popüler günleri salı ve çarşamba.Bu iki gün içerisinde en verimli zaman dilimiyle çarşamba günleri saat 11.00. Popülaritesi en az olan günlerse cumartesi ve pazar. Hatta bu iki gün içerisinde en verimsiz olan zaman dilimi pazar günü saat 10:00.

En popüler paylaşım türleri

Farklı paylaşım türleri (metin güncellemeleri, videolar, görüntüler, bağlantılar) beğeni miktarınızı etkileyebilir. 500 milyon mesaj üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda en etkili paylaşım türlerini de ortaya koymuş.

Bağlantı içermeyen fotoğraflar, soru mesajları, videolar, bir şeyler hediye edilen/dağıtılan mesajlar, görsel içeren veya içermeyen sayfa bağlantıları ve promosyonlar. Şimdi bu listedeki paylaşım şekillerinin hangilerinin sizin Facebook paylaşım stratejileriniz içerisinde yer aldığını gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca bu listedeki paylaşım türlerinin sadece bir tanesini kullanmak yerine, dönüşümlü olarak farklı türdeki paylaşımlara yer vermek de başarı oranınızı olumlu etkileyecektir.

Facebook’ta soru sormanın en ideal 7 yolu

Soru mesajları Facebook üzerinde sık kullanılan paylaşım şekillerinden biri. Ne, neden, kim, ne zaman, hangisi, nasıl gibi sorular sizin de en etkili şekilde kullanabileceğiniz soru şekilleri. Bu soru şekilleri ile kısa, etkili cevaplar alabilir; sorularla da hedef kitlenizin ilgisini çekebilirsiniz. Bu sorulara verilen cevaplar kendi hedef kitlenizin profilini oluşturmanıza ve sizin için en çok işe yarayan soruları nasıl oluşturmanız gerektiğine dair ipuçları elde etmenizi de sağlayabilir.

Siz de e-ticaret dünyasındaki yenilikleri takip etmek istiyor; satışlarınızı ve kârlılığınızı artırarak her konuda size özel ve akıllı çözümlere ulaşmak istiyorsanız ücretsiz demo hesabınızı oluşturarak IdeaSoft’un ayrıcalıklarla dolu dünyasına adım atın ve Ideasoft ailesine katılın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!