DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

4 adımda e-ticaret sitenizin ürün açıklamalarını zenginleştirin

4 adımda e-ticaret sitenizin ürün açıklamalarını zenginleştirin

​İnternetten alışveriş yapan bir müşteri, incelediği ürüne birbirine yakın fiyat veren farklı e-ticaret siteleriyle karşılaştığında, sizce ürünü hangisinden satın alır: Üreticinin sitesinden alınmış resim ve açıklama metninin aynısını kopyalayıp kendi ürün sayfasına yapıştırandan mı? Yoksa ürünü etkileyici bir ürün açıklaması ve görsellerle daha çekici hale getirilmiş olandan mı?

 

Günümüz internet kullanıcıları ilgi duydukları ürünü alabilmek için sayısız site üzerinden araştırma yapıyorlar. Eğer bu kadar çok e-ticaret sitesi arasından sizinkini hatırlayıp dönüş yapmalarını istiyorsanız, onları çekecek ürün sayfaları hazırlamanız gerekli. Orijinal ve güzel hazırlanmış bir ürün sayfası potansiyel müşteri üzerinde işini ciddiye alan bir satıcı izlenimi oluşturur. Güvenilir bir e-ticaret sitesi olduğunuzu göstermek için bu size büyük fayda sağlayacaktır.

 

Üstelik bunu sağlamak sanıldığı kadar zor da değil. İşte 4 basit adımda e-ticaret sitenizin ürün açıklamalarını zenginleştirmenin yolları…

 

1- Hedef kitlenizi bulun

Sattığınız ürüne bağlı olarak hedef kitleniz de değişecektir. Dolayısıyla yazacağınız ürün metninde nasıl bir tarz tercih edeceğiniz de bu hedef kitle ile doğrudan ilgilidir. Örneğin bir oyun konsolu satıyorsanız hitap edeceğiniz kitle genellikle genç tüketicilerdir. Bu nedenle kullandığınız dil günlük dile daha yakın olması daha yararlı olacaktır. Fakat örneğin iş adamlarına uygun takım elbiseler satıyorsanız aynı tarzda yazamazsınız.

 

2- Kopya metinlerden kaçının

Ürün sayfanızdaki metnin sizin tarafınızdan hazırlanmış orijinal bir metin olmasına özen göstermelisiniz. Üreticinin ürün açıklamasının ya da başka bir sitedeki metnin aynısını kopyalamak size birşey katmayacağı gibi tahmin edemeyeceğiniz kadar zararı da olabilir. Örneğin Google kopya metin tespit ettiği zaman arama sonuçlarında ilk sayfada görünme ihtimalinizi düşürecektir. Bunun yanı sıra  potansiyel müşterileriniz için diğer sitelerden hiçbir farkınız kalmaz ve cazibenizi yitirebilirsiniz.

 

3- Ürünün faydalarına odaklanın

Bir ürünün özelliklerini açıklamak elbette gerekli. Fakat ürünü asıl satan şey o ürünün kullanıcısına sağlayacağı faydalardır. Eğer potansiyel müşterileriniz söz konusu ürünün kendileri için ne gibi faydalar sağlayacağını açıkça görebilirler, hatta kendilerini o ürünü kullanırken hayal edebilirse satın alma kararını vermeleri de çok kolaylaşacaktır.

 

4- Görsel eklemeyi unutmayın

Ürün tanıtım sayfanızda görsel eklemeniz önemli. Eğer mümkünse ürün görsellerinde de üreticinin size sunduğu seçeneklerin dışına çıkarak kendi ürün fotoğraflarınızı çekip kullanabilirsiniz. Kopya metin maddesinde bahsettiğiklerimizin çoğu kopya görseller için de geçerli. Fakat üst seviyede fotoğraf çekmek her zaman için mümkün olmayabileceği için eğer bu olanağınız yoksa çok sayıda ve büyük görseller ile müşterilerinize ürünü en detaylı şekilde göstermeniz faydalı olacaktır.

 

E-ticaret sitenizin ürün sayfaları, potansiyel müşterilerinizin nihai kararlarını verecekleri nokta olmaları açısından son derece önemlidir. Tabi ki bunun için e-ticaret sitenizin ürün sayfalarınızı için gelişmiş seçeneklere sahip olmanız şart. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri bu açıdan tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek zengin olanaklarla donatılmıştır. Şık arayüz tasarımlarınızdan birini seçerek, altyapı konusunda sıkıntı yaşamadan e-ticaret sitenizi kurabilir ve kazanmaya hemen başlayabilirsiniz. IdeaSoft farkını kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşutrabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaİçerik pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!