DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

2016’da e-ticaret sitenizin trafiğini artırmak için etkili yöntemler

2016’da e-ticaret sitenizin trafiğini artırmak için etkili yöntemler

Genel olarak e-ticaret şirketlerinin satışlarını arttırmak için tercih edebilecekleri iki temel yaklaşım var. Bunlardan ilki hali hazırda siteden alışveriş yapan, var olan kullanıcılara daha fazla satış yapmak. İkincisiyse yeni müşterilere ulaşarak, ilk satın almalarını gerçekleştirmelerini sağlamak.

Özellikle yeni müşterilere ulaşmayı hedefleyen e-ticaret firmalarının satışlarını artırmak için öncelikle yapmaları gereken sitelerine yeni kullanıcıları çekmek yani site trafiğini artırmak. Peki, e-ticaret siteleri trafiklerini arttırmak için neler yapabilirler? İşte bu konuda işinize yarayabilecek pratik ipuçları…

Kendi YouTube kanalınızı oluşturun

İnternet kullanıcıları her geçen gün giderek artan oranda video içerik tüketiyorlar. Hatta ürün açıklamalarını okumak yerine, bu konuda bir video izlemeyi tercih edenlerin de sayısı hiç az değil. Videonun izleyicide güven duygusunu artırması da önemli bir avantaj.

Reklamı ihmal etmeyin

Yıllar ve teknoloji ilerledikçe reklam mantığı değişmiş olsa da site trafiği açısından halen en hızlı etki sağlayan yöntem olmaya devam ediyor. Reklam için ayrılacak düşük bütçelerle yüksek trafik ve buna bağlı olarak yüksek satış rakamları yakalamak mümkün olabilir. Özellikle Google, Facebook ve YouTube reklamları site trafiğinizi arttırmanızda size yardımcı olabilir.

Ürün sayfalarını geliştirin

E-ticaret sitelerindeki ürün tanıtım sayfalarının çok önemli iki görevi var. Bunlardan biri o sayfayla ilgili ürünü en iyi şekilde kullanıcılara tanıtmak diğeri ise dönüşüm oranlarını arttırabilecek içerikleri kullanıcıya sunmak. Ayrıca, ürün detay sayfalarının SEO uyumu sitenize yönelen trafiği doğrudan etkileyeceği için bu konuda yapacağınız çalışmalar sayfa trafiğinize de olumlu yansıyacaktır.

Özgün içerik oluşturun

Bir e-ticaret sitesinin en önemli içeriği satışını yaptığı ürün ve hizmetler elbette ancak site içeriğini bununla sınırlı düşünmemekte fayda var. Aslında içerik yayınlamak, site trafiğini arttırmak isteyen her e-ticaret firmasının işine yarayabilir. Bu içerikler ürün tanıtımlarından farklı olarak, infografik, video, makale ya da haber öğeleri gibi herhangi bir şey olabilir.

E-ticaret siteleri için ürünün nasıl kullanıldığını anlatan, tüketiciye ürünle ilgili pratik ipuçları sunan içerikler en etkilileri arasında. Bu içerikler hem potansiyel müşterilerinizin satın alma kararını vermelerini kolaylaştırmak, hem de içerdikleri zengin anahtar kelimelerle arama motorlarından organik trafik elde etmek için son derece faydalı.

İçerik pazarlaması 2015 yılının en önemli pazarlama yöntemlerinin başında geliyordu, 2016 yılında da içerik önemini artırmaya devam edecek.

Site trafiğinizi yükseltmek için bu önemli ipuçları işinizi kolaylaştırarak satışlarınızı artırmanızı sağlayabilir. Ayrıca IdeaSoft e-ticaret deneyimi ve altyapı desteğinden yararlanarak kabul edilebilir maliyetlerle profesyonel bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin size neler kazandıracağını öğrenmek için demo hesabına hemen başvurun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: PazarlamaWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!